Kanoe.cz

Začalo MSJ ve sjezdu. V měřeném tréninku Češi čtyřikrát na pódiu

Video, fotografie, výsledky a další informace o začínajícím MS juniorů ve sjezdu na divoké vodě
            Na řece Engelberger Aa dnes odstartovalo Mistrovství světa juniorů ve sjezdu. Česká výprava obhajuje pozici nejlepšího týmu z předloňského šampionátu ve Spojených státech. Naši reprezentaci ve Švýcarsku tvoří kvarteto kajakářů Ondřej Novák, Filip Křišťan, Jiří Tykal a Richard Hála, který by chtěl navázat na sprintové stříbro z loňského Mistrovství Evropy. V ženském kajaku je jedničkou Radka Valíková a doplňuje ji Nikola Janoušková, Klára Paďourová a Tereza Krausová. Mezi singlíři je favoritem Ondřej Rolenc, kterého podporují Radek Pavlík s Ladislavem Slaninou. Šance na úspěch má i duo deblových lodí Dan Suchánek – Jan Jílek a Petr Baroň – Aleš Kristek.

            Dnes ráno se na městečko Buochs, kde se Mistrovství koná, snesla veliká bouřka. Naštěstí živly se brzo uklidnily a ačkoliv voda v řece rychle stoupla, tak se dnešní měřený trénink mohl bez problémů odjet. Podle výsledků oficiálního tréninku se tvoří startovní listina pro zítřejší klasický sjezd. Z našich se do popředí, a tím pádem nejvýhodnější pozice pro závod, prosadili Ondřej Rolenc s Radkem Pavlíkem, kteří obsadili první dvě místa v kategorii C1. Na pomyslné stupně vítězů se dostali ještě Radka Valíková v ženském kajaku, deblíři Daniel Suchánek - Jan Jílek a také Richard Hála v nejsilněji obsazené kategorii kajakářů.

            Program MSJ pokračuje ve středu 15. července dlouhým sjezdem, ve čtvrtek se pojede ve Švýcarsku závod tříčlenných hlídek v dlouhém sjezdu. Pátek je vyhrazen pro individuální závod v dvoukolovém sprintu a v sobotu 18. července se šampionát uzavře atraktivními sprintovými hlídkami.
            Trať MSJ na řece Engelberger Aa není příliš obtížná, ale je velice fyzicky náročná. Dlouhý závod měří přes sedm kilometrů a nejlepší kajakáři tuto distanci zvládnou za dvacet jedna minut. I sprintový závod se délkou jedné jízdy okolo dvou minut řadí k nejdelším v historii.

Stránky závodu: http://jwwc2009.com/
Výsledky non- stop tréninku:
http://jwwc2009.com/cms/upload/rangliste/RanglisteNonstop.pdf
Fotky ze soustředění: http://davidknebel.rajce.idnes.cz/MSJ_whitewater_2009_Buochs/#

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF