Kanoe.cz

Deblíři mají druhé zlato, ovládli sprintové hlídky

Výborné vystoupení českých deblířů na Mistrovství Evropy ve sjezdu, bylo dnes korunováno dalším titulem. Šestice Rygel, Uncajtik, Lisický, Neset, Šálek a Říha vyhrála závod sprintových hlídek a podruhé si tento převezme zlaté medaile. Bronz vybojovaly české děvčata Anna Zástěrová, Petra Slováková a Radka Valíková. Kajakářům unikl kov až v druhé jízdě a jsou pátí. Na páté pozici dojeli i singlíři. Česká výprava uzavřela bilanci právě skončeného ME na osmi medailích.

Deblířské zlato se zrodilo na první pohled jednoduše. Češi vyhráli obě jízdy a s přehledem vyhráli. Stříbro berou znovu Slováci. Kalich hořkosti si vypily hlídky Německa a Itálie, které i napodruhé v týmové soutěži okusili chlad řeky Addy. V ženském kajaku se česká medaile rodila s velkými porodními bolestmi. Ženy byly po první jízdě až páté. Na pódium vyneslo kajakářky až zaváhání Italek a také Německé mistryně Evropy Sabiny Füsserové. Děvčata se díky chybám soupeřek posunuly vzhůru a uhájily bronz o pět setin před Němkami. Pro zlato si dopádlovaly Britky, stříbro berou Francouzky. V kajaku mužů to po úvodním kole vypadalo dost nadějně. Naši borci drželi třetí místo, ale pořadí bylo hodně nasekané. V druhé jízdě však Kamil Mrůzek trochu vybočil ze stopy a nabral ztrátu, která kajakáře sesadila z medailových pozic. Naši skončili nakonec s odstupem 0,33s na bronz jako pátí. Mistry Evropy jsou Francouzi, stříbro berou Němci a bronz Italové. V mužském singlu jsou první rovněž Francouzi, kteří porazili Chorvaty. Na naše singlkanoisty zbylo páté místo s odstupem devět sekund na bronzové trio Německa.

Mistrovství Evropy bylo rovněž nominací na podzimní sérii světových pohárů na Tasmánii. Do Austrálie odletí pouze individuální medailisté. Na závody u protinožců se po úspěchu na ME může těšit kajakářka Kateřina Vacíková, deblíři Marek Rygel s Lukášem Uncajtikem a také kajakář Aleš Marek.

Výsledky na stránce: http://www.valtellinariver.it/en/european2009/results

Více o ME můžete zjistit na stránkách http://www.valtellinariver.it/en/european2009

Denně aktualizovaná videa z tratě na stránkách: http://www.wwtv.it/eng/

1.SP Liptovský Mikuláš

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF