Kanoe.cz

Deblíři mají druhé zlato, ovládli sprintové hlídky

Výborné vystoupení českých deblířů na Mistrovství Evropy ve sjezdu, bylo dnes korunováno dalším titulem. Šestice Rygel, Uncajtik, Lisický, Neset, Šálek a Říha vyhrála závod sprintových hlídek a podruhé si tento převezme zlaté medaile. Bronz vybojovaly české děvčata Anna Zástěrová, Petra Slováková a Radka Valíková. Kajakářům unikl kov až v druhé jízdě a jsou pátí. Na páté pozici dojeli i singlíři. Česká výprava uzavřela bilanci právě skončeného ME na osmi medailích.

Deblířské zlato se zrodilo na první pohled jednoduše. Češi vyhráli obě jízdy a s přehledem vyhráli. Stříbro berou znovu Slováci. Kalich hořkosti si vypily hlídky Německa a Itálie, které i napodruhé v týmové soutěži okusili chlad řeky Addy. V ženském kajaku se česká medaile rodila s velkými porodními bolestmi. Ženy byly po první jízdě až páté. Na pódium vyneslo kajakářky až zaváhání Italek a také Německé mistryně Evropy Sabiny Füsserové. Děvčata se díky chybám soupeřek posunuly vzhůru a uhájily bronz o pět setin před Němkami. Pro zlato si dopádlovaly Britky, stříbro berou Francouzky. V kajaku mužů to po úvodním kole vypadalo dost nadějně. Naši borci drželi třetí místo, ale pořadí bylo hodně nasekané. V druhé jízdě však Kamil Mrůzek trochu vybočil ze stopy a nabral ztrátu, která kajakáře sesadila z medailových pozic. Naši skončili nakonec s odstupem 0,33s na bronz jako pátí. Mistry Evropy jsou Francouzi, stříbro berou Němci a bronz Italové. V mužském singlu jsou první rovněž Francouzi, kteří porazili Chorvaty. Na naše singlkanoisty zbylo páté místo s odstupem devět sekund na bronzové trio Německa.

Mistrovství Evropy bylo rovněž nominací na podzimní sérii světových pohárů na Tasmánii. Do Austrálie odletí pouze individuální medailisté. Na závody u protinožců se po úspěchu na ME může těšit kajakářka Kateřina Vacíková, deblíři Marek Rygel s Lukášem Uncajtikem a také kajakář Aleš Marek.

Výsledky na stránce: http://www.valtellinariver.it/en/european2009/results

Více o ME můžete zjistit na stránkách http://www.valtellinariver.it/en/european2009

Denně aktualizovaná videa z tratě na stránkách: http://www.wwtv.it/eng/

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF