Kanoe.cz

Deblíři jsou mistři Evropy

O hodně lépe se dnes dařilo Čechům při Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě, když se jim podařilo vybojovat hned tři cenné kovy. Obrovské překvapení se zrodilo v kategorii deblkánoí, kde letošní zlepšenou formu potvrdila šestice Marek Rygel – Lukáš Uncajtik, Jan Neset - David Lisický a Marek Šálek s Janem Říhou.
Češi si vyšlápli na všechny soupeře a po zásluze vyhráli a odnášejí si z údolí Valtelliny zlato. Přitom ještě na posledním mezičase naši ztráceli. V závěru však česká peruť doslova letěla. Ke zlatu vynesl deblíře hlavně parádní výkon třetí lodě (Šálek s Říhou), která se dokázala oproti individuálnímu závodu zrychlit o pět vteřin a odrazit tak nápor nebezpečných Slováků. Největšímu českému úspěchu v kategorii deblkánoí za posledních mnoho let trochu pomohli i největší favorité z Německa, kteří po nedobrovolné koupeli skončili mimo pořadí. Kajakářský tým ve složení Tomáš Slovák, Aleš Marek a Kamil Mrůzek dokázal, že týmový závod je jejich specialita a dojel si pro stříbro, když zaostal o dvě vteřiny za vítěznými Němci. Češi sice ztratili neporazitelnost, kterou drželi od ME v roce 2001 v italské Sesii, ale získat stříbro a porazit Francouze, se v současné konkurenci cení pořádně vysoko. Příjemně překvapily kajakářky Kateřina Vacíková, Petra Slováková a juniorka Radka Valíková , které papírově o medaile bojovat příliš neměly. Dnes se však děvčata vydala na řece Addě ze všech sil a málem vydřela i stříbro, od kterého je dělily pouhé dvě sekundy. Mistryněmi Evropy jsou podle očekávání Němky. Stříbro berou Francouzky. Jedinou kategorií, v níž se našim barvám moc nevedlo, je singlkánoe, kterou ovládli Chorvati. Naše trio Ondřej Rolenc, Tomáš Kejklíček a Stanislav Hajský dojelo páté.
 

Stříbrná kajakářka z dlouhého sjezdu a brnzová z hlídky Kateřina Vacíková

Závody na divoké Addě pokračují i zítra, kdy se jede o individuální medaile ve sprintu, který je hodně těžký a bude nesmírně vyrovnaný.
 

Marek Rygel a Lukáš Uncajtik na ME ve Valtellině

Více o ME můžete zjistit na stránkách http://www.valtellinariver.it/en/european2009
Denně aktualizovaná videa z tratě na stránkách: http://www.wwtv.it/eng/

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF