Kanoe.cz

Vacíková druhá na ME

Kateřina Vacíková získala na ME ve sjezdu stříbrnou medaili. V dlouhém závodě nestačila pouze na Němku Sabine Füsserovou a po loňském stříbru z MS prokázala svou příslušnost ke světové špičce.
Na čtvrtém místě se umístili deblkánoisté Lukáš Uncajtik – Marek Rygel, kterým kov utekl o necelé tři vteřiny. Bohužel zbytek výpravy na tyto dvě umístění nenavázal. Do elitní desítky se ještě podíval kajakář Tomáš Slovák, kterému ze sedmé pozice chybělo na medaili pouhých pět vteřin a dvě posádky deblkánoistů – osmá deblovka David Lisický a Jan Neset a desátá dvojice Marek Šálek – Jan Říha.  
 
            Návrat na výsluní zaznamenali slovenští deblíři, kterým divoká voda očividně sedí. V šestačtyřiceti letech jasně zvítězila loď Vladimír Vala – Jaroslav Slučík, která bere už deváté zlato z Evropy. Stříbro putuje rovněž na Slovensko, a to zásluhou Šutka s Gregou. S obrovským náskokem třinácti sekund převálcoval konkurenci chorvatský singlkánoista Emil Milihram. V singlu dojel náš junior Ondřej Rolenc jedenáctý, což je velice příjemný výsledek. Trochu propad ze slávy jsme bohužel zaznamenali v obou kajakářských kategoriích. Kromě skvělého výsledku Vacíkové a sedmičky Slováka se naši závodníci musí spokojit s druhou desítkou. Nejblíže k top ten byl Aleš Marek, který v nesmírně vyrovnaném kajaku dojel jedenáctý (ztráta na vítěze necelých deset vteřin). Za pochvalu určitě ještě stojí šestnácté místo kajakáře Matěje Kropáčka, který na vrcholné seniorské soutěži debutuje.
 

            Zítra se na řece Addě jede závod družstev v dlouhém sjezdu a před naším týmem stojí těžký úkol, navázat na medailové žně z předchozích let. Obtížná bude obhajoba hlavně pro mužské kajakáře, kteří v této soutěži posledních sedm let neprohráli. V obrovské formě totiž jsou Francouzi, kteří dnes získali zlato (mladý Loic Vynisale) a bronz (Pete Remi) i Němci. Velice slibně rozehranou partii mají deblíři, kteří by podle papírových předpokladů měli bojovat o stříbro s Francouzi. V ženském kajaku a mužské singlkánoi by medailový úspěch našich lodí byl v současné chvíli malým zázrakem.
 
Více o ME můžete zjistit na stránkách http://www.valtellinariver.it/en/european2009
Denně aktualizovaná videa z tratě na stránkách: http://www.wwtv.it/eng/

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF