Kanoe.cz

Singlíř Ondřej Rolenc zlatý i ve sprintu na MEJ ve sjezdu

Mistrovství Evropy juniorů ve sjezdu je za námi. V sobotu se jel sprint a přinesl nám tři medaile, čímž český výběr získal celkem dvanáct medailé. Více o posledním dni a odkaz na výsledky v článku (přidány i výsledky individuálního sprintu).
Stejně jako v předchozích dnech se v sobotu na MEJ ve sjezdu česká reprezentace stala nejlepší účastnickou federací. Svou nadvládu dovršil singlkánoista Ondřej Rolenc, který vyhrál po klasickém i sprintový individuální závod a spolu s kolegy triumfoval také v týmové soutěži na obou distancích. Obrovským překvapením je sprintové stříbro mladého kajakáře Richarda Hály. Rovněž stříbrná je kajakářka Ivana Hrabalová. Loňská juniorská mistryně světa na krátké trati držela po prvním kole první pozici, nakonec se však propadla za vítěznou Britku Sandru Hyslop. Podobně suverénně jako Ondřej Rolenc si počínali i deblíři Václav Bříza se Zdeňkem Kubátem, kteří i ve sprintu zvítězili. Bohužel stejně jako ve všech předchozích závodech se deblkánoe jako oficiální závod nepočítá, což ovšem nesnižuje výkon našich borců. Na třetím místě v individuálním sprintu dojela dvojice Lukáš Macíček – Aleš Kristek. V čase těsně pod stupni vítězů si s náročným sprintem poradil čtvrtý kajakář Martin Kádrle a ani nejrychlejší jízda v druhé jízdě už nepomohl Radce Valíkové k lepší než páté příčce.
 
            Do posledního závodu Mistrovství Evropy juniorů v sobotním horkém odpoledni vyjeli první kajakáři a v nesmírně tvrdé konkurenci nám udělali velkou radost Richard Hála a Martin Kádrle. Hála v první jízdě zajel bezchybně a usadil se těsně za vedoucím Němcem Scholzem. Kádrlemu patřila i přes drobné chybičky čtvrtá příčka. V druhém kole na Ríšu padla trochu nervozita, chyboval a zajel o tři vteřiny pomaleji. Na startu byli ještě všichni soupeři a nevypadalo to příliš růžově. Jenomže stejně jako na našeho borce dolehla tíha okamžiku i na ostatní závodníky a pořadí na prvních místech se nezměnilo. Richard Hála se tak překvapivě raduje ze stříbra. Martin Kádrle skončil čtvrtý.
 
            V kajaku žen rozjela závod skvěle Ivana Hrabalová. Jízda bez nedostatku znamenala vedení před vítězkou dlouhého závodu – Britkou Sandrou Hyslop. Radka Valíková jela poprvé dost mizerně a patřila jí čtrnáctá pozice, jedno místo před Pavlínou Zástěrovou. V druhém kole Hrabalová podobně jako Hála chybovala a zpomalení jí nakonec stálo zlato, když jí o čtyři desetiny přeskočila právě Britka Hyslop, která získala své druhé zlato. Radka Valíková zajela fantasticky druhé kolo a díky nejrychlejšímu času poskočila až na páté místo.
 
            Singl znovu ovládl náš Ondřej Rolenc a stejně jako jeho předchůdce Marek Rygel v minulých letech vyhrál ve všech svých juniorských startech. Sprintové zlato pro Rolence bylo to nejtěžší. Po úvodní jízdě nebyl náskok před Francouzem Marquerem nijak dramatický. V druhém kole však český singlíř zajel znovu výborně a opět zvítězil. Michal Kučera si se sprintem nerozuměl tak, jako s dlouhým závodem a dojel pátý. Martin Rubint skončil osmý a Martin Macík devátý.
 
            Debly znovu ovládla naše dvojice Václav Bříza se Zdeňkem Kubátem a podobně jako Rolenc na singlu vyhráli všechny závody na MEJ ve Valtellině. Třetí místo vybojovali mladíci Lukáš Macíček s Alešem Kristkem.
 
Výsledky PDF:
Sprintové hlidky – singlkánoe, deblkánoe, kajak mužů, kajak žen
 ,
Odkazy na kanoe.cz k předchozím závodům:

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF