Kanoe.cz

Dvě zlata z hlídek míří do Čech

Juniorské kajakářky, singlíři i deblíři jsou nejlepší v Evropě na dlouhé trati. V mužském kajaku na český tým zbylo ve velice těsném závodě čtvrté místo.
Dnes odpoledne se na řece Addě děly velké věci. Od třetí hodiny odpolední se jel závod tříčlenných hlídek na dlouhé trati a po včerejším individuálním závodě se dal čekat boj o každou desetinku, která mohla být na cílové pásce rozhodující. Napětí a emoce, které však klasické hlídky na evropském šampionátu přišly, si nepřál a nečekal nikdo. Největší rozruch přinesla hned první kategorie – kajak mužů. Ze začátku závod probíhal zcela standardně, ale brzy bylo na startu jasné, že se neděje vše, tak jak by mělo. Hladina vody v řece začala po prvních třech týmech rychle opadávat a výškový rozdíl nakonec mezi prvním a posledním týmem na startu činil téměř třicet centimetrů. Nejrychlejším kajakářským týmem v cíli byli Slovinci, kteří jako jediní zvládli trať pod devět minut. Výsledky závodu okamžitě napadli stříbrní Němci, kteří startovali jako poslední a oprávněně se cítili poškození průběhem závodu. Jury jejich protest uznala a oznámila opakování závodu, ovšem ihned poté přichází stížnost Slovinska a Francie proti neuznání závodu. V situaci, kdy organizátoři nebyli schopni garantovat stálý průtok, jury stáhla své předchozí rozhodnutí a nechává v platnosti výsledek dosažený na vodě. Pro českou trojici – Martin Kádrle, Richard Hála a Jiří Tykal – to znamená čtvrté místo v závěsu za bronzovými Italy.
 
            To, že se s vodou dnes skutečně nedařilo, se prokázalo i v dalších kategoriích, kdy se hladina téměř neustále pohybovala buď vzhůru, nebo dolů. V žádném případě však už podmínky do průběhu závodu nezasáhly tolik jako u kajakářů. Češky Radka Valíková, Ivana Hrabalová a Jitka Polesná vyjely do závodu jako poslední a celou dobu bojovaly na dálku s německými soupeřkami o prvenství. Ještě na posledním neoficiálním mezičase ztrácely naše holky tři vteřiny, ale v závěru se dostaly do čela a vyhrály. V singlech se od Čechů snad ani nic jiného než zlato nečekalo. Ondřej Rolenc, Michal Kučera a Martin Rubint ovládli závod jednotlivců a dnes je o prvenství mohla připravit jen vlastní chyba. Češi rozjeli svou hlídku výborně a nedali soupeřům nárok, když projeli tři kilometry v jasně nejrychlejším čase. Stříbro vybojovali Francouzi a bronz Slovinsko. V deblech naši dokázali, že jsou nejlepší, ale stejně jako včera jim zlaté medaile předány být nemohou kvůli nízkému počtu startujících.
 
 
            Stránky sjezdového MEJ v italské Valtellině:
Výsledky jsou ke stažení na adrese www.federcanoa.it

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF