Kanoe.cz

Klasický sjezd na Evropě přinesl sjezdařům čtyři kovy

V první den soutěží na Mistrovství Evropy juniorů v italské Valtellině získala naše výprava čtyři medaile a stala se jasně nejlepším výběrem. Pro zlato si s přehledem dojel singlkánoista Ondřej Rolenc, který od začátku pouze navyšoval svůj náskok, který v cíli dosáhl téměř dvaceti vteřin.
Obrovskou sílu české kanoistické školy podtrhl druhý nejrychlejší singlíř Michal Kučera a bronzem je podpořil ještě i Martin Rubint. Na velice krátké trati si v obrovsky vyrovnaném závodě kajakářů výborným výkonem stříbro zajistil Martin Kádrle. Martin zaostal za vítězným Němcem Beerschwengerem o pouhých osm desetin sekundy a naopak před dotírajícím Lucemburčanem Meyersem uhájil druhou pozici o nicotný rozdíl jedné setinky. Nejlepší kajakářkou pětici ve výsledcích dělila pouhá vteřina a jedna desetina, což je nebývale malý rozdíl, který snad historie ještě nepamatuje. Smolně skončil závod pro Radku Valíkovou, která celý závod bojovala o jednu z medailí, ovšem v cíli na ní zbylo nevděčné čtvrté místo. Jasnou vítězkou a mistryní Evropy je Britka Sandra Hyslop. Stříbro, a to hned dvojnásobně, zůstává v Itálii. Ve shodném čase se o druhé místo dělí Viola Rossi a Cristina Bianchi. Nejhorší možná varianta potkala české deblíře. Václav Bříza se Zdeňkem Kubátem na řece jeli nejrychleji, a Petr Baroň s Radkem Fuskem skončili za svými kolegy druzí, medaile však bohužel nepřevezmou. Po rozhodnutí jury nemůže být závod deblkánoí uznán za oficiální kvůli nízkému počtu přihlášených federací do této kategorie.
 
            Z dalších českých lodí se do popředí prosadila sedmá Ivana Hrabalová na kajaku a rovněž sedmý singlkánoista Martin Macík. V neoficiálních deblech skončili čtvrtí Lukáš Macíček s Alešem Kristkem a sedmý Daniel Suchánek a Jan Jílek.
 
            Stránky sjezdového MEJ v italské Valtellině:
Výsledky jsou ke stažení na adrese www.federcanoa.it

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF