Kanoe.cz

Mladí sjezdaři začínají Mistrovství Evropy dlouhým sjezdem

V italském Sondriu dnes bylo zahájeno Mistrovství Evropy juniorů ve sjezdu na divoké vodě. Na startu je připravena i kompletní česká výprava.
Z vodnaté řeky Addy poblíž švýcarských hranic dnes naši závodníci vylovili tři zlata v měřeném tréninku. Podle opačného pořadí výsledků se zítra startuje do klasického sjezdu. Z poslední pozice vyjede na tříkilometrovou trať kajakář Martin Kádrle, deblíři Václav Bříza – Zdeněk Kubát a v singlech Ondřej Rolenc. Kromě vítězů se do popředí prosadila i druhá Radka Valíková a stříbrní deblíři Petr Baroň – Radek Fusek. V druhém nejrychlejším čase dojel i singlkánoista Michal Kučera a bronzový skončil jeho kolega Martin Rubint.
 
            Náročná alpská řeka Adda protéká údolím Valtellina, které je známo hlavně zimními středisky Bormio a Livigno. Bez povšimnutí by však neměla zůstat ani voda, která vytváří náročné peřeje, na nichž se tento týden utkají o evropské medaile sjezdaři – junioři. Hladina Addy během dne dost kolísá a organizátoři, proto posunuli start závodů do pozdního odpoledne. První sady medailí se rozdají už zítra nejrychlejším klasickým, individuálním sjezdařům. Ve čtvrtek se na osmiminutový úsek vypustí tříčlenné týmy v závodě klasických hlídek. Pátek je zasvěcen individuálnímu sprintu a v sobotu se šampionát uzavře hlídkami sprintovými.
 
Stránky sjezdového MEJ v italské Valtellině:

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF