Kanoe.cz

Mladí sjezdaři začínají Mistrovství Evropy dlouhým sjezdem

V italském Sondriu dnes bylo zahájeno Mistrovství Evropy juniorů ve sjezdu na divoké vodě. Na startu je připravena i kompletní česká výprava.
Z vodnaté řeky Addy poblíž švýcarských hranic dnes naši závodníci vylovili tři zlata v měřeném tréninku. Podle opačného pořadí výsledků se zítra startuje do klasického sjezdu. Z poslední pozice vyjede na tříkilometrovou trať kajakář Martin Kádrle, deblíři Václav Bříza – Zdeněk Kubát a v singlech Ondřej Rolenc. Kromě vítězů se do popředí prosadila i druhá Radka Valíková a stříbrní deblíři Petr Baroň – Radek Fusek. V druhém nejrychlejším čase dojel i singlkánoista Michal Kučera a bronzový skončil jeho kolega Martin Rubint.
 
            Náročná alpská řeka Adda protéká údolím Valtellina, které je známo hlavně zimními středisky Bormio a Livigno. Bez povšimnutí by však neměla zůstat ani voda, která vytváří náročné peřeje, na nichž se tento týden utkají o evropské medaile sjezdaři – junioři. Hladina Addy během dne dost kolísá a organizátoři, proto posunuli start závodů do pozdního odpoledne. První sady medailí se rozdají už zítra nejrychlejším klasickým, individuálním sjezdařům. Ve čtvrtek se na osmiminutový úsek vypustí tříčlenné týmy v závodě klasických hlídek. Pátek je zasvěcen individuálnímu sprintu a v sobotu se šampionát uzavře hlídkami sprintovými.
 
Stránky sjezdového MEJ v italské Valtellině:

ČEZ PRAGUE RSX

Instagram #czechcanoe

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF