Kanoe.cz

Céčkové kategorie vyjely dvě stříbra ve sprintových družstvech

Mistrovství světa ve sjezdu zakončil divácky velice atraktivní závod sprintových hlídek. Za skvělé divácké kulisy se na velice náročné trati potvrdilo, že vyhrají ti, kteří dvakrát dojedou bez potíží do cíle. Výborně se dařilo kanoistům, kteří po dlouhé době předčili kajakáře a získali dvě stříbra.
V první lodní kategorii – kajaku mužů – naši mistři světa z klasických hlídek startovali jako papírový favorité. Aleš Marek, Kamil Mrůzek a Tomáš Slovák vyrazili do závodu jako poslední, ale jejich ambice se vypařily už v polovině první jízdy. Kamil Mrůzek za prvním skokem chyboval, ztratil rychlost a zaparkoval u levého břehu. Poslední z českého tria – Aleš Marek se snažil kolegovi vyhnout, ale v nesmírně obtížné pasáži se mu to nepovedlo a skončil o pár metrů pod Mrůzkem na opačné straně řeky. Výsledkem byla obrovská ztráta a až předposlední místo. V druhé rundě už kajakáři zajeli standardní jízdu na úrovni nejlepších a posunuli se o místo vzhůru na konečnou desátou pozici. Novými mistry světa je tým Slovinska, který zajel famózní druhou jízdu a posunul se ke zlatu z třetí příčky. Stříbro putuje do Rakouska a bronz berou domácí Italové, kterým zlato uniklo až na posledním těžkém místě zhruba padesát metrů nad cílem.
 
            Nečekaně vyrovnaný byl závod singlkánoistů. První tři týmy dělilo pouhých osm desetin sekundy. Ještě více než na kajaku se v singlech chybovalo a ze zlatého francouzského týmu se v úvodní jízdě dva borci převrátili a museli divákům předvést eskymácký obrat. Ani Češi nejeli bez problému a zejména chyba v první jízdě je může dodatečně mrzet. Přesto je stříbro Jana Šťastného, Lukáše Uncajtika a Marka Rygla velikým úspěchem. Od zlata Čechy dělilo padesát jedna setin sekundy. Bronz získali, či spíše prohráli, borci z Německa, kteří se z průběžného vedení po hrubé chybě propadli až za naše singlíře.
 
            Po polední pauze přišla řada nejprve na deblíře. Naši borci v první jízdě jeli výborně a dokonce vylepšili individuální výsledek nejpomalejší dvojice. Češi nestačili jen na výborné Francouze. Třetí po prvním kole byli Slováci, kteří rovněž zajeli výborně. Kajakářky naopak začaly pomaleji. Kateřinu Vacíkovou, jedoucí na první pozici, až doslova pár metrů nad cílem chytl nevyzpytatelný vír a odhodil na kamennou hráz u pravého břehu. Mezitím Petra Slováková i Anna Zástěrová projeli a Katka stále vysela na kamenech. Naštěstí se z problému dostala a po protnutí cíle figurovaly naše ženy na čtvrté pozici pět sekund za nejrychlejšími Němkami. V jízdě druhé se vše téměř zopakovalo. Deblíři znovu nezaváhali a šestice David Lisický - Jan Neset, Marek Šálek – Jan Říha a Onřej Pinkava s Janem Pischkem vybojovala nečekané stříbro. Vítězi se stali Francouzi a Slováci mají bronz. Ženy otěp chybovaly a ani minely ostatních týmů naše děvčata neposunuly vpřed. Mistryně světa jsou z Francie, Britky mají stříbro a Němky bronz.
 
Výsledky ve formátu PRF: K1 muži, C1 muži, K1 ženy, C2 muži
Stránky MS 2008 v Ivrei: http://www.ivrea2008.it/Eng/
Stránka MS s odkazem na výsledky: http://www.ivrea2008.it/Eng/?page_id=33

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF