Kanoe.cz

Tři medaile vybojovali sjezdaři ve sprintu

Stříbro si při premiéře vyjela kajakářka Petra Slováková. Její bratr Tomáš se vytáhl na konečnou bronzovou pozici a třetí místo obsadil i veterán Jan Šťastný na singlkánoi. Jedině v deblech se Češi z cenného kovu neradovali. Lisický s Nesetem dojeli pátí a Šálek s Říhou obsadili šesté místo.
 
Před sprintem došlo ke změně časového programu a kajakáři spolu se singlíři jeli obě jízdy ráno. Potřetí v řadě se na bronzovou příčku na MS ve sprintu probojoval kajakář Tomáš Slovák. Tomáš útočil až z osmé pozice po prvním kole, ale zlepšeným výkonem se posunul k medaili, kterou uhájil o pouhé čtyři setiny sekundy. Aleš Marek nakonec dojel 11. a Kamil Mrůzek 12. David Knebel skončil 17. a k lepšímu výsledku mu nepomohla ani třetí nejrychlejší jízda v druhém kole. Mezi singlkánoisty si fantasticky počínal Jan Šťastný. Veterán z Pardubic si s těžkou tratí na řece Dolce Baltea velice dobře rozuměl a výsledkem je bronzová medaile. Mistrem světa je nesmrtelný Ital Vladi Panato. Stříbro bere Slovinec Jošt Zakrajšek. Lukáš Uncajtik dojel 10. a Tomáš Kejklíček s Markem Ryglem obsadili střed druhé desítky.
 
V kategorii deblkánoí se nejlépe vypořádali s tratí Slováci Matuš Kunhart – Petr Šoška, kteří v druhé jízdě předjeli Francouzský pár Momot – Didier. Češi si mezi deblíři vedli velice solidně. Lisický s Nesetem dokončili závod jako pátí a jejich kolegové Marek Šálek s Honzou Říhou skončili šestí. Na těžké trati dojel Jan Pischek a Onřejem Pinkavou 11. a Roman Mornštejn s Petrem Veselým dokončili závod jako čtrnáctí.
 
Největší naděje směřovali ke kategorii kajakářek, v níž po úvodním kole vedla Petra Slováková. Bohužel ve finálové jízdě mladá Češka podlehla Francouzské závodnici Natalie Gastineu a obsadila celkovou druhou příčku. Bronz mezi ženami si zajistila Němka Sabine Fusser. Kateřina Vacíková dojela šestá a Anna Zástěrová obsadila výbornou osmou pozici. Poslední ženě českého výběru – Lindě Vránové se příliš nedařilo a obsadila devatenáctou příčku.
 
Stránky MS 2008 v Ivrei: http://www.ivrea2008.it/Eng/
Stránka MS s odkazem na výsledky: http://www.ivrea2008.it/Eng/?page_id=33

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF