Kanoe.cz

Tři medaile vybojovali sjezdaři ve sprintu

Stříbro si při premiéře vyjela kajakářka Petra Slováková. Její bratr Tomáš se vytáhl na konečnou bronzovou pozici a třetí místo obsadil i veterán Jan Šťastný na singlkánoi. Jedině v deblech se Češi z cenného kovu neradovali. Lisický s Nesetem dojeli pátí a Šálek s Říhou obsadili šesté místo.
 
Před sprintem došlo ke změně časového programu a kajakáři spolu se singlíři jeli obě jízdy ráno. Potřetí v řadě se na bronzovou příčku na MS ve sprintu probojoval kajakář Tomáš Slovák. Tomáš útočil až z osmé pozice po prvním kole, ale zlepšeným výkonem se posunul k medaili, kterou uhájil o pouhé čtyři setiny sekundy. Aleš Marek nakonec dojel 11. a Kamil Mrůzek 12. David Knebel skončil 17. a k lepšímu výsledku mu nepomohla ani třetí nejrychlejší jízda v druhém kole. Mezi singlkánoisty si fantasticky počínal Jan Šťastný. Veterán z Pardubic si s těžkou tratí na řece Dolce Baltea velice dobře rozuměl a výsledkem je bronzová medaile. Mistrem světa je nesmrtelný Ital Vladi Panato. Stříbro bere Slovinec Jošt Zakrajšek. Lukáš Uncajtik dojel 10. a Tomáš Kejklíček s Markem Ryglem obsadili střed druhé desítky.
 
V kategorii deblkánoí se nejlépe vypořádali s tratí Slováci Matuš Kunhart – Petr Šoška, kteří v druhé jízdě předjeli Francouzský pár Momot – Didier. Češi si mezi deblíři vedli velice solidně. Lisický s Nesetem dokončili závod jako pátí a jejich kolegové Marek Šálek s Honzou Říhou skončili šestí. Na těžké trati dojel Jan Pischek a Onřejem Pinkavou 11. a Roman Mornštejn s Petrem Veselým dokončili závod jako čtrnáctí.
 
Největší naděje směřovali ke kategorii kajakářek, v níž po úvodním kole vedla Petra Slováková. Bohužel ve finálové jízdě mladá Češka podlehla Francouzské závodnici Natalie Gastineu a obsadila celkovou druhou příčku. Bronz mezi ženami si zajistila Němka Sabine Fusser. Kateřina Vacíková dojela šestá a Anna Zástěrová obsadila výbornou osmou pozici. Poslední ženě českého výběru – Lindě Vránové se příliš nedařilo a obsadila devatenáctou příčku.
 
Stránky MS 2008 v Ivrei: http://www.ivrea2008.it/Eng/
Stránka MS s odkazem na výsledky: http://www.ivrea2008.it/Eng/?page_id=33

ČEZ PRAGUE RSX

Instagram #czechcanoe

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF