Kanoe.cz

Kateřina Vacíková je druhou nejlepší ženou světa

Jednu jedinou medaili vylovili dnes v úvodním dnu MS z řeky Dolta Baltea čeští sjezdaři na divoké vodě. Stříbro a největší úspěch naší výpravy přišel až v poslední kategorii – kajaku žen.

 Kateřina Vacíková útočila na titul, ale nakonec těsně podlehla vítězné Švýcarce Eichenbergerové a s jednosekundovým náskokem odrazila bronzovou Němku Manuelu Stoeberlovou. Skvěle si na šestikilometrové trati počínal i singlkánoista Marek Rygel, kterému utekl bronz o šest vteřin a skončil na bramborové pozici. Ústup z pozic zaznamenali kajakáři. Nejlepší náš borec – obhájce zlata z minulého šampionátu Kamil Mrůzek – obsadil sedmou příčku. Do elitní osmičky se kromě výše jmenovaných vešla ještě posádka deblkánoe David Lisický – Jan Neset, singlíř Lukáš Uncajtik a při své premiéře také kajakářka Petra Slováková.

V případě dnešního dlouhého sjezdu je asi velice nadnesené spojení sjezd na divoké vodě. Vodní terén v Itálii spíše připomínal Vltavu pod Prahou než nějakou bystrou horskou říčku. Závodníkům se totiž na zhruba padesát metrů široké řece postavila do řeky pouze jedna krátká peřej, která prověřila startovní pole hned sto metrů pod startem. Zbytek sedmnáctiminutové dřiny byl totální „olej“ (termín používaný pro klidnou vodu), který bere jak fyzické tak psychické síly.

Titul mistra světa obhájil singlkánoista Emil Milihram z Chorvatska a také němečtí deblíři Ulrich Andree – Patrick Driesch. V kajaku převzal pomyslnou korunu od Kamila Mrůzka domácí závodník Maximilian Benassi. Velice slibný výkon vzhledem k zítřejším hlídkám předvedl mladý singlíř Ondřej Rolenc. Náš junior zaostal o pouhé čtyři vteřiny za Lukášem Uncajtikem a dojel desátý. O páté zlato v řadě na MS zítra bude bojovat trio kajakářů, kteří sice papírově ztrácejí na tým Německa, ale odstup je minimální a můžeme se těšit na těsný závod. Závod tříčlenných družstev v dlouhém sjezdu startuje v pátek šestého června ve dvě hodiny odpoledne. O víkendu jsou na programu závody ve sprintu

Výsledky českých závodníků:
K1 ženy – 2. Kateřina Vacíková, 8. Petra Slováková, 15. Anna Zástěrová, 17. Linda Vránová
K1 muži – 7. Kamil Mrůzek, 10. Aleš Marek, 11. Tomáš Slovák, 27. David Knebel
C1 muži – 4. Marek Rygel, 8. Lukáš Uncajtik, 10. Ondřej Rolenc, 15. Tomáš Kejklíček
C2 muži – 8. David Lisický – Jan Neset, 14. Roman Mornštejn – Petr Veselý, 20. Petr Baroň – Radomír Fusek, 21. Václav Bříza – Zdeněk Kubát
 
Kompletní výsledky klasického sjezdu ve formátu PDF: K1 ženy, C1 muži, K1 muži, C2 muži
Stránky MS 2008 v Ivrei: http://www.ivrea2008.it/Eng/
Stránka MS s odkazem na výsledky: http://www.ivrea2008.it/Eng/?page_id=33

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF