Kanoe.cz

MS ve sjezdu zahájil měřený trénink. Zítra se jede o medaile v klasiku

Změněná trať, velká voda, vítr a spostá dalších zajímavých věcí se děje v italské Ivrei pří začátku MS ve sjezdu na divoké vodě.
V italské Ivrei dnes začíná Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Řeka Dora Baltea pramenící na svazích nejvyšší evropské hory Mont Blanc zažila minulý týden velkou povodeň a její dozvuky se projevují i v programu MS. Stále vysoce zvednutá hladina vytvořila v úzké soutěsce pod románským mostem v Ivrei obrovské peřeje, které znemožňují uspořádat závod v klasickém sjezdu na původním trati. Místo čtyřkilometrového sjezdu zakončeného peřejí pod mostem a vyvrcholením na slalomovém kanále, se dlouhý sjezd protáhl nad původní start o další tři kilometry, a naopak v cíli se o kilometr zkrátil, čímž se ze závodu prakticky vyřadila divoká voda. Změna tratě je také možná v případě sprintu, který v Ivrei proběhne během víkendu. Vysoká voda z minulého čtvrtku poškodila hrazení, které regulovalo množství vody proudící do umělého vodního kanálu. Průtok se po protržení dřevěných zábran dramaticky zvýšil, což vedlo ke ztížení vodního terénu, který je zejména pro kajakářky doslova na hranici jejich možností. O konečné podobě sprintu se však rozhodne až pravděpodobně v pátek, protože se čeká, zda ještě nějak výrazněji klesne hladina Dory Baltei.
 
            Každopádně zítra se rozdělí medaile v dlouhém sjezdu, kde kajakář Kamil Mrůzek obhajuje titul mistra světa. Naše druhá mistryně a čerstvá olympionička Michala Mrůzková své prvenství obhajovat nebude. Přestože Michala v Itálii s družstvem je, tak na trať se nevydá a pouze ze břehu podpoří své svěřenkyně.Letošní MS se poprvé jede podle mírně pozměněných pravidel. Po dlouhých letech vypadl měřený trénink z programu MS a startovní listina je vytvořena podle světového žebříčku z roku předchozího. Pořadatelé v Ivreii sice non-stop trénink zachovali, ale vzhledem k tomu, že nemá žádný vliv na samotný závod, tak z jeho výsledků tentokrát nelze vůbec nic vyvozovat. Přesto potěšil výsledek českých děvčat, když Kateřina Vacíková projela trať nejrychleji a Petra Slováková při své premiéře skončila třetí. Ostatní Češi na „bednu“ nedosáhli a třeba Kamil Mrůzek dnešní rozjetí úplně vypustil. Start klasického sjezdu je zítra ve dvě hodiny odpoledne.
 
Po čtvrtečním dlouhém sjezdu se v pátek odjede závod tříčlenných družstev. V sobotu MS pokračuje individuálním sprintem a celý program uzavřou nedělní hlídky sprinterů.
 
Stránky MS 2008 v Ivrei: http://www.ivrea2008.it/Eng/
Stránka MS s odkazem na výsledky: http://www.ivrea2008.it/Eng/?page_id=33

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF