Kanoe.cz

Nominace na sjezdové Mistrovství světa začne v sobotu na řece Moravě

Letošní kanoistická sezóna se hlásí o slovo. Po mnoha letech se jeden z nominačních závodů do reprezentačního družstva ČR ve sjezdu na divoké vodě uskuteční na trati v Hanušovicích.
Řeka Morava v úseku Hanušovice – Bohdíkov rozhodně nepatří k nějakým „divočinám“, ale svým charakterem se velice blíží trati červnového seniorského Mistrovství světa v italské Ivrei a tak se nejlepší sjezdaři poprvé utkají právě tady.
 
            Letošní nominace ve sjezdu bude maličko rozdílná od modelů posledních několika let. Může za to především obrovský rozdíl tratí na MS. Zatímco sprint se v Itálii jede na rozhodně nejdivočejší vodě, jaká byla za posledních mnoho let v nabídce, tak klasický sjezd naopak svým profilem připomíná odpolední vyjížďku na pramici. Na tento rozpor zareagovali funkcionáři při výběru kvalifikačních závodů. Zatímco v sobotu se tedy pojede o první důležité body na klidné řece Moravě, o pár týdnů později se odjedou sprinty na Kamenici přes obávanou peřej Tobogán a chystají se i krátké sjezdy na náročném kanále ve slovenském Čunově.
 
            Hanušovice o víkendu přichystají pro závodníky celkem čtyři veřejné závody. Pozornost poutá hlavně druhý sobotní, který je první kvalifikací do sjezdové reprezentace pro klasický sjezd. Kanoisté poměří síly na čtyřkilometrovém úseku Hanušovice-Zetor Bohdíkov. Kvalifikační počty jsou jasné. Z pěti klasických závodů (Hanušovice, Čeňkova Pila, Kamenice, 2 x Špindlerův Mlýn) se počítají nejlepší tři výsledky. Právo startu na MS mají vždy čtyři nejlepší lodě v každé lodní kategorii. Obdobným způsobem proběhne i nominace do družstva sprintového. Nejlepší tři výsledky ze čtyř krátkých závodů (Čeňkova Pila, Kamenice, 2 x Čunovo) určí konečné pořadí. Nejúspěšnější kvarteto v kajaku mužů, žen, singlkánoích a deblkánoích si pak stejně jako v případě klasického sjezdu zajistí právo startu na letošním vrcholu sjezdové sezóny v italském Piedmontu.
 
 
Rozpis sobotního nominačního závodu

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF