Kanoe.cz

Rygel a Hrabalová dosáhli na světové zlato ve sprintu

Mistrovství světa juniorů ve sjezdu je minulostí. Naši závodníci získali poslední den šest medailí a se čtrnácti kovy jsme opět nejúspěšnější výpravou šampionátu. Výsledky, a další informace v článku.
            Naprosto fantasticky skončilo juniorské Mistrovství světa ve Spojených státech amerických. V posledním závodě – individuálním sprintu – získali Češi šest medailí. Druhý individuální titul vyhrál přesvědčivě singlkánoista Marek Rygel. Sprintová specialistka Ivana Hrabalová prokázala výbornou aktuální formu a i ona byla dnes v noci nejrychlejší. Její vítězství je rozhodně nejpříjemnějším překvapením uplynulého šampionátu. Singlový závod byl celý v rukou našich závodníků. Za zlatým Ryglem dojel druhý Tobiáš Malach a jako třetí smolař z klasického sjezdu Michal Kučera. Skvělým bronzem se může pochlubit kajakář Jaroslav Nedvěd. Bronzový lesk má i poslední česká medaile. Poslední bronz získali i deblkánoisté Václav Bříza se Zdeňkem Kubátem.
K1 Ženy
            Díky časovému posunu, který v USA je, byly známy výsledky sprintového závodu až dnes nad ránem. Jako první se do umělého koryta v Charlotte spustily kajakářky a hned úvodní kategorie nám udělala obrovskou radost. Už po první jízdě zaútočila na čelo Ivana Hrabalová. Bronzová z MSJ 2005 a vloni stříbrná na MEJ v této disciplíně opět ukázala, že sprint je jí šitý na tělo. V druhém kole si naše závodnice trochu pohoršila, ale stačilo to. Pomaleji totiž jela i mistryně světa z klasického sjezdu Britka Sandra Hyslop, která na Hrabalovou jediná hodně dotírala. Zlato tak zůstalo v rukou Ivany. Stříbro patří Sandře Hyslop a bronz její kolegyni Olivii Churchill. Smolný byl závod pro Annu Zástěrovou, která pokazila první jízdu a ani obrovské zlepšení a nejrychlejší čas dne v druhém kole ji k medaili nevynesl. Zástěrová skončila za oběma Britkami čtvrtá. Linda Vránová nenašla optimální formu ani ve sprintu a je šestá. Český účet uzavřela osmá Radka Valíková.
C1 muži
            Po ženách a naší velké radosti pokračoval sprint kategorií, na kterou jsme byli moc a moc zvědaví. Singlkánoisté v průběhu celého šampionátu kralovali a sprint nakonec byl tím nejhezčím vyvrcholením. Druhý titul mistra světa jednoznačně získal Marek Rygel. Obě jeho jízdy byly nejrychlejší a tak o vítězi nemohlo být pochyb. Rygel uzavřel své působení v juniorské kategorii a zejména fantastické poslední dva roky, v nichž ani jednou neprohrál. Druhý za nepřekonaným Ryglem dojel Tobiáš Malach, který se v posledních týdnech hodně zlepšil. Ke stříbru mu pomohly dvě naprosto vyrovnané jízdy a i on nakonec měl solidní náskok na třetího – Michala Kučeru. „Kuča“, smolař z klasického závodu, si ve sprintu alespoň částečně zpravil náladu bronzem. Výborné výsledky podtrhl pátým místem Ondřej Rolenc. O nadvládě našich mladých singlířů na MSJ hovoří to, že všichni čtyři naši závodníci získali individuální medaili.    
C2 muži
Podruhé se zazlatilo Slovákům Vršánskému s Poláčkem. Slovenská dvojice je s naším Ryglem jediná, která proměnila ve vítězství oba svoje starty. Ve sprintu však měli naši sousedi namále. Druhé Italy předčili o necelou sekundu. Na dalších dvou místech dojeli české lodě. Obdobně jako v klasiku byli o něco rychlejší Václav Bříza se Zdeňkem Kubátem. Smolné čtvrté místo si zasloužili Petr Baroň s Radomírem Fuskem.
K1 muži
            Favoritem na zlato byl Francouz Bonnetain, jasný vítěz klasického sjezdu. Jenomže Bonnetain chyboval v úvodní jízdě a klesl na sedmé místo. Naši nijak zásadně nekazili a otevřela se před nimi cesta k úspěchu. Jaroslav Nedvěd i Matěj Kropáček se usadili na medailových příčkách. Závod byl pro oba dobře rozjetý, ale čekalo na ně ještě jedno kolo. Závěrečná jízda patřila jednomu muži – Quentinu Bonnetainovi. Francouzský kajakář jel tak, jak se od něj čekalo. Zlepšil se téměř o šest vteřin a byl z toho nejlepší čas vůbec a také skok vpřed. Tím, kdo na to doplatil nejvíc, je Matěj Kropáček, který jel sice rychleji než poprvé, ale bylo to málo. Kropáček skončil čtvrtý a poprvé letos podlehl Jaroslavovi Nedvědovi. Nedvěd letos neměl dobrou sezónu a zisk světového bronzu je určitě víc, než v co vůbec doufal před odletem. Stříbro i zlato je francouzské. Zlatý je Theo Devard před zmiňovaným Quentinem Bonnetainem. Z našich se do desítky vešel ještě i dvojnásobný mistr světa z hlídek Martin Kádrle. Filip Krejza dojel jako patnáctý nejrychlejší.
           
Česká výprava uzavřela MSJ ve sjezdu ziskem čtrnácti medailí, z nichž pět má barvu zlatou. Další dvě nejcennější medaile získali singlkánoisté v závodech družstev, ale jejich výkony jsou díky malému počtu soupeřů jen mimo oficiální výsledky. Nejlepším naším sportovcem je singlíř Marek Rygel, který přetavil ve zlato oba individuální starty. Tři naši závodníci odjíždějí z USA s bilancí dvě zlaté a jedna bronzová. Jednou z nich je překvapení sobotního sprintu Ivana Hrabalová, která přidala jedno zlato a bronz v závodech družstev. Těmi druhými dvěma úspěšnými borci jsou kajakáři Matěj Kropáček a Jaroslav Nedvěd. Oba byli členy vítězných týmů a navrch přidali individuální kov. Zatímco v dlouhém závodě dojel třetí Kropáček, ve sprintu si pro bronz dopádloval Nedvěd. Česká reprezentace nebyla tak úspěšná jako před dvěma lety v Itálii, přesto jsme znovu nejlepší výpravou uplynulého Mistrovství.
 
Výsledky individuálního závodu ve sprintu (K1 ženy), (C1 muži), (C2 muži), (K1 muži)

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF