Kanoe.cz

Tři vítězství a dva mistrovské tituly přidali čeští sjezdaři na MSJ

Výsledky, fotky a článek o dalším úspěšném dni na juniorském Mistrovství světa v americkém Charlotte
Doslova fantasticky skončil pro české barvy závod družstev ve sprintu na juniorském Mistrovství světa v americkém Charlotte. V Národním centru divoké vody se soutěže odehrály v jednom z několika umělých drah tohoto obřího střediska. Češi na Charlotte po včerejšku budou vzpomínat v tom nejlepším. Kajakáři, kajakářky i singlíři jasně zvítězili ve svých kategoriích. Bohužel pro naše mladíky s jedním listem, tedy singlkánoisty, byla jejich soutěž opět neoficiální díky malému počtu zúčastněných států.
 
            Překvapením pro české fanoušky je vítězství našich děvčat. V závodě, který odstartoval dvacet minut po půlnoci našeho času se Anně Zástěrové, Ivaně Hrabalové a Lindě Vránové povedla už první jízda, po níž vedly se sekundovým náskokem před favoritkami z Velké Británie a vypadalo to na velký souboj v kole druhém. Jenže ve finálové jízdě se děly velké věci. Náročnost tratě si vybrala daň a doplatily na to Britky, Němky i Irky, které nedojely do cíle a tím pádem vypadly ze hry. Česká děvčata pak v pohodě zvítězila před triem Švýcarska a nečekaně bronzovým týmem USA. Kajakáři po vítězství v dlouhých hlídkách nastupovali na start v pohodě. Naši se prosadili především díky zkušenostem z divoké vody, jaká se v Čechách při závodech jezdí. Na jejich dvě vyrovnané jízdy nenašli konkurenti zbraň. Jestli v dlouhém sjezdu to byl vyrovnaný boj o zlato, tak ve sprintu si Matěj Kropáček, Jaroslav Nedvěd a Martin Kádrle počínali suverénně. Na druhé Švýcary získali třináct vteřin. Třetí dojeli Italové. Na borce z Německa zbylo až čtvrté místo, což je pro ně velké zklamání. Singlířská trojka Marek Rygel, Michal Kučera a Tobiáš Malach opět doplatila na nízký počet soupeřů. Sjezd je malý sport a provozuje se především v Evropě a pro mnoho výprav je finančně neúnosně vyslat po třech lodích ve všech kategoriích. Většina reprezentací se musela spokojit s jedním či dvěma nejlepšími, což však na sestavení týmu do závodu družstev nestačí. Bohužel tak jako ve čtvrtek na to doplatili naši singlíři. Ani jednoznačné vítězství jim tak titul nepřineslo.
 
            Sjezdové Mistrovství světa mládežníků se do Charlotte přesunulo ze Saluda River, kde se ještě ve čtvrtek soutěžilo v klasickém sjezdu. Hned po závodech se naše výprava naložila do pronajatých vozů a přesunula do Charlotte, aby ještě stihla podvečerní trénink. V pátek ráno nabídlo U.S. National Whitewater Center v Charlotte poslední možnost vyzkoušet si trať sprintu před samotnými závody. Středisko v Charlotte je pro našince něco nevídaného. Veliký areál se třemi slalomovými dráhami a zázemím, v jehož prostorách je místo nejen pro vrcholový sport, ale i pro komerční rafting, kayaking a další vodní radovánky. Provozovatelé si na nezájem rozhodně nestěžují a pocítili to i naši závodníci, když se během tréninku v minulém týdnu museli proplétat mezi desítkami raftů. Voda v kanálech je přečerpávána z přilehlého jezera a teplota vody je díky tomu až nepříjemně vysoká. Největší výzvou pro závodníky však je obtížnost tratí, která je v Charlotte skutečně vysoká, a potvrdilo se to i v pátečních závodech sprintových družstev.
 
Výsledky sprintového závodu družstev: (3 x K1 muži), (3 x K1 ženy), (3 x C1 muži)

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF