Kanoe.cz

Marek Rygel je mistrem světa v dlouhém sjezdu

(Přidána fotogalerie) Dost překvapivě dopadl první podnik na juniorském Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Na Saluda River se dnes ráno odjel individuální závod v klasickém sjezdu. Nejlepší naší kategorií je jednoznačně singlkánoe. Marek Rygel potvrdil své výjimečné postavení mezi juniory, kde nemá víceméně soupeře, a jasně získal titul mistra světa.  
Obrovská smůla se nalepila na paty singlíře Michala Kučery, který včera v pohodě dojel v měřeném tréninku druhý. Dnes však ve spleti ramen Saluda River zahnul do špatného koryta a bylo po závodě. Z jeho nezdaru mohl mít radost snad jen Ondřej Rolenc, který se díky tomu posunul na třetí místo a postaral se o největší české překvapení. Výborně zajel i Matěj Kropáček, který v nesmírně obsazeném kajaku mužů dojel bronzový. Poslední medaili pro českou výpravu vyjeli deblkánoisté Václav Bříza se Zdeňkem Kubátem. Největší překvapení z kategorie nepříjemných předvedly děvčata. Nejlepší z nich Anna Zástěrová dojela jako pátá.
 
            Už po dlouhém sjezdu, a tedy prvním závodě je jasné, že letošní šampionát se zapíše jako ten, na němž převzaly Britky pozici nejlepšího ženského týmu našim ženám. Především výkon vítězné Sandry Hyslop je neskutečný. Loni ještě lehce nadprůměrná kajakářka si letos v USA připravila pro soupeřky velké překvapení v podobě více než půl minuty, o níž porazila druhou v cíli Francouzku Sophie Cart. Vzestup Britské kanoistické školy podtrhla třetí Olivia Churchill a další závodnice na sedmém místě. Nutno podotknout, že na výkonostním růstu Britek se lehce podílela i Michala Mrůzková, která je v Británii loni na jaře týden trénovala. Nepříjemný je propad českých závodnic. Ještě před dvěmi lety neměly naše dívky konkurenci a letos dojela nejlepší naše závodnice Anna Zástěrová jako pátá, Ivana Hrabalová devátá a Linda Vránová čtrnáctá.
 
            Jasný mistrovský titul si na kajaku o třicet sekund zajistil Francouz Bonnetain. Výborný výsledek zaznamenal Matěj Kropáček, který dojel jako třetí a získal svou první individuální medaili na velké akci. Jaroslav Nedvěd dokončil závod dvanáctý a Martin Kádrle čtrnáctý. Výsledky kajakářů naznačují, že budou mít dost práce v boji o medaile s týmy Německa a Velké Británie. Stříbro si odvážejí i deblkánoisté Václav Bříza a Zdeněk Kubát, kteří podlehli jen slovenským bratrům Vršánským. Další deblíři Petr Baroň a Radomír Fusek jsou pátí. Ve výčtu českých výsledků chybí ještě skvělé čtvrté místo singlkánoisty Tobiáše Malacha. Smolař Michal Kučera je ve výsledcích osmý.  Na kajaku dojel čtvrtý český borec Filip Krejza 21. a mezi ženami je Radka Valíková 16. Zítra závody pokračují hlídkami v dlouhém sjezdu.
 
Výsledky dlouhého sjezdu: (C1 muži), (K1 muži), (C2 muži), (K1 ženy)
 

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF