Kanoe.cz

Sjezdaři začínají světový pohár bez Mrůzkové i Lagnerové

Po třítýdenní pauze od Mistrovství Evropy v bosenském Bihači pokračuje sjezdařům na divoké vodě sezóna závody světového poháru. Letos je pro závodníky připraveno opět šest závodů ve třech po sobě jdoucích víkendech.
První zastávkou kolotoče SP je tuto sobotu a neděli rakouský Lofer. Z přírodní řeky Saalach lemované alpskými vrcholky se o týden později přesunou vodáci do zcela jiného prostředí. Hory a malou podhorskou vesnici vymění za městské centrum s davy turistů při každoroční akci Kanoe Mattoni v Karlových Varech. Poslední zastávkou v itineráři letošního ročníku světového poháru je italská Ivrea, pro sjezdařskou elitu zatím zcela neznámá trať, na níž se však za rok pojede mistrovství světa.

Český výběr vyrazil do Loferu už ve středu, aby se důkladně připravil na trati prvních závodů SP. Náš výběr je ochuzen o největší hvězdu, kajakářku Michalu Mrůzkovou, která se pro zbytek sezóny rozhodla věnovat jen rychlostní kanoistice. Poslední výjimkou, kdy znovu Michala usedne do své oblíbené sjezdové lodě, budou za týden závody na domácí vodě v Karlových Varech. Mrůzková tím pádem ztratila šanci na celkové vítězství v pořadí SP. Do finálního žebříčku se počítají čtyři nejlepší výsledky a ani případná dvě vítězství v Karlových Varech nemohou Mrůzkové stačit. Cesta k úspěchu se tak otevírá dalším závodnicím. Největší adeptkou na zisk trofeje pro absolutní vítězku je další Češka Kateřina Vacíková. Stříbrná medailistka z letošní Evropy ve sprintu bude obhajovat celkové prvenství SP z loňského roku. Kromě Mrůzkové bude Vacíkové chybět i další velká soupeřka a kamarádka Lenka Lagnerová, která první část SP vynechává kvůli studijním povinnostem.

Světový pohár je jediná dlouhodobá sjezdařská soutěž v roce a celkové umístění v něm asi nejlépe vypovídá o sportovní formě sportovců. O celkové prvenství budou usilovat kromě Vacíkové i kajakář Kamil Mrůzek, který se v letech 2003 – 2005 radoval třikrát z celkového prvenství v SP. Na nejvyšší příčky bude pomýšlet i další elitní kajakář Tomáš Slovák, který loni skončil za Britem Scoefieldem a Francouzem Hyboisem na třetím místě.

Příslušnost ke světové elitě se bude snažit potvrdit singlkanoista Lukáš Uncajtik a také letos skvělý Marek Rygel, který má před sebou ještě červencové juniorské mistrovství světa ve Spojených státech. Šanci na dílčí medailový úspěch v jednom závodě má mnohem více borců. Mezi medailisty z posledních let patří třeba deblkanoisté Marek Šálek a Jan Říha nebo kajakáři Aleš Marek a David Knebel. O úspěch mezi seniory bude bojovat juniorský mistr světa a Evropy Karel Slepica z let 2005 a 2006. Seniorský výběr je doplněn početnou juniorskou reprezentací připravující se na vrchol sezóny, kterým je již zmiňovaný červencový světový šampionát v Jižní a Severní Karolíně.

 

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF