Kanoe.cz

ČP žáků ve sjezdu 2013 - je dobojováno

Poslední víkend měsíce září doplnil poslední čísla do výsledkových listin letošního žákovského poháru ve sjezdu. Stalo se tak na hynkovské peřeji na řece Moravě mezi Olomoucí a Litovlí.

Myslím, že vodní terén po předchozích zkušenostech nikoho z vás nepřekvapil. Sobotní závod byl vypsán jako mistrovství ČR žáků v klasickém sjezdu, takže kromě pohárových bodů se bojovalo i medaile. Význam závodu, přející počasí i tradice setkávání vodáků na Hynkově na závěr sezóny, díky tomu všemu jsme byly svědky slušné účasti, celkem odstartovala (i dojela do cíle) stovka lodí.

Jako po celý rok, i tentokrát se srdnatě bojovalo o každou vteřinu. Nejlepší však může být vždy jen jeden. Mistrovské tituly v individuálních kanoistických disciplínách putují do Českého Krumlova zásluhou Vojty Skořepy a Anežky Paloudové. Výhody téměř domácí trati dokonale využili borci z Litovle na kajacích – Martin Papula a Barča Dimovová. A primát z deblů po právu patří dvojici Valachů Honzovi Kaminskému a Ríšovi Nachtigalovi. To byli žáci a žákyně starší. V mladší věkové kategorii se z nejlepšího času radovali: Filip Janů z Olomouce (C1M), roudnický Max Klement (K1M), bratři Hrnčířové z Vysokého Mýta (C2) a dvakrát Gabča Satková z Brna (K1Z a C1Z).

Nedělní závod tříčlenných oddílových družstev v singlech i deblech ovládli kanoisté z Valašského Meziříčí. Nejrychlejší děvčata na kajacích mají v Olomouci a v mladší věkové kategorii pak ve Veselí nad Moravou. Mezi mužskými kajakáři zvítězilo trio z Litovle (byť se dvěma dívkami), zlaté medaile mezi mladšími žáky putuje do jihočeského Krumlova.

Jak se promítly poslední připsané body do celkového hodnocení letošního poháru? Celkem jsme odjeli 8 závodů (3 klasické sjezdy a 5 sprintů), započítali jsme 6 nejlepších výsledků. Suverénem mezi singlíři se stal Honza Kaminský se šesti vítězstvími. Stejnou kategorii dívek se stejnou suverenitou a stejným počtem vítězství vyhrála Anežka Paloudová, která po boji s Klárkou Hricovou a Barčou Dimovovou získala prvenství i kategorii kajakářek. Do posledního závodu nebylo rozhodnuto mezi kajakáři, souboj mezi Martinem Papulou a Mikulášem Zapletalem nakonec skončil smírně – oba borci si připsali po čtyřech vítězstvích a získali stejný počet bodů. Za nimi se odehrával souboj dvou stále se lepšících trutnovských nadějí Standy Boučka a Dana Koblížka. Nejlepší deblová posádka letošního ročníku je z Olomouce, jsou to Honza Vrublovský a Petr Novotný.

Tolik tedy řeč čísel – vteřin, bodů, pořadí. Pro mě osobně je však snad ještě důležitější, že jsem v průběhu celého roku viděl vaši chuť předvést co nejlepší výkon, zaznamenal jsem postupné zlepšování techniky pádlování a ovládání lodi a u řady z vás i růst fyzické kondice.

Na závěr bych chtěl poděkovat desítkám pořadatelů a jejich pomocníků v oddílech, bez nichž bychom se nemohli na závodech vůbec potkávat. Často nedoceněna je práce rozhodčích a časoměřičů. Uvědomte si také, kolik času a úsilí kromě vás samotných stála příprava i účast na závodech vaše trenéry, rodiče a blízké. Zapomenout samozřejmě nemohu ani na jednotlivce a společnosti, díky jejichž podpoře jsme nejúspěšnějším z vás mohli na závěr předat i věcné ceny.

Letošní ročník skončil, přípravy na další rok již byly zahájeny. Dívkám a chlapcům ročníku 1999 přeji na jaře dobrý start v dorosteneckých kategoriích a s vámi ostatními se těším na setkání při ČPž ve sjezdu 2014.

Ahoj!

Martin Smolka
SCM Bohemians Praha

CPz sjezd - vysledky

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF