Kanoe.cz

ČP žáků ve sjezdu 2013 - je dobojováno

Poslední víkend měsíce září doplnil poslední čísla do výsledkových listin letošního žákovského poháru ve sjezdu. Stalo se tak na hynkovské peřeji na řece Moravě mezi Olomoucí a Litovlí.

Myslím, že vodní terén po předchozích zkušenostech nikoho z vás nepřekvapil. Sobotní závod byl vypsán jako mistrovství ČR žáků v klasickém sjezdu, takže kromě pohárových bodů se bojovalo i medaile. Význam závodu, přející počasí i tradice setkávání vodáků na Hynkově na závěr sezóny, díky tomu všemu jsme byly svědky slušné účasti, celkem odstartovala (i dojela do cíle) stovka lodí.

Jako po celý rok, i tentokrát se srdnatě bojovalo o každou vteřinu. Nejlepší však může být vždy jen jeden. Mistrovské tituly v individuálních kanoistických disciplínách putují do Českého Krumlova zásluhou Vojty Skořepy a Anežky Paloudové. Výhody téměř domácí trati dokonale využili borci z Litovle na kajacích – Martin Papula a Barča Dimovová. A primát z deblů po právu patří dvojici Valachů Honzovi Kaminskému a Ríšovi Nachtigalovi. To byli žáci a žákyně starší. V mladší věkové kategorii se z nejlepšího času radovali: Filip Janů z Olomouce (C1M), roudnický Max Klement (K1M), bratři Hrnčířové z Vysokého Mýta (C2) a dvakrát Gabča Satková z Brna (K1Z a C1Z).

Nedělní závod tříčlenných oddílových družstev v singlech i deblech ovládli kanoisté z Valašského Meziříčí. Nejrychlejší děvčata na kajacích mají v Olomouci a v mladší věkové kategorii pak ve Veselí nad Moravou. Mezi mužskými kajakáři zvítězilo trio z Litovle (byť se dvěma dívkami), zlaté medaile mezi mladšími žáky putuje do jihočeského Krumlova.

Jak se promítly poslední připsané body do celkového hodnocení letošního poháru? Celkem jsme odjeli 8 závodů (3 klasické sjezdy a 5 sprintů), započítali jsme 6 nejlepších výsledků. Suverénem mezi singlíři se stal Honza Kaminský se šesti vítězstvími. Stejnou kategorii dívek se stejnou suverenitou a stejným počtem vítězství vyhrála Anežka Paloudová, která po boji s Klárkou Hricovou a Barčou Dimovovou získala prvenství i kategorii kajakářek. Do posledního závodu nebylo rozhodnuto mezi kajakáři, souboj mezi Martinem Papulou a Mikulášem Zapletalem nakonec skončil smírně – oba borci si připsali po čtyřech vítězstvích a získali stejný počet bodů. Za nimi se odehrával souboj dvou stále se lepšících trutnovských nadějí Standy Boučka a Dana Koblížka. Nejlepší deblová posádka letošního ročníku je z Olomouce, jsou to Honza Vrublovský a Petr Novotný.

Tolik tedy řeč čísel – vteřin, bodů, pořadí. Pro mě osobně je však snad ještě důležitější, že jsem v průběhu celého roku viděl vaši chuť předvést co nejlepší výkon, zaznamenal jsem postupné zlepšování techniky pádlování a ovládání lodi a u řady z vás i růst fyzické kondice.

Na závěr bych chtěl poděkovat desítkám pořadatelů a jejich pomocníků v oddílech, bez nichž bychom se nemohli na závodech vůbec potkávat. Často nedoceněna je práce rozhodčích a časoměřičů. Uvědomte si také, kolik času a úsilí kromě vás samotných stála příprava i účast na závodech vaše trenéry, rodiče a blízké. Zapomenout samozřejmě nemohu ani na jednotlivce a společnosti, díky jejichž podpoře jsme nejúspěšnějším z vás mohli na závěr předat i věcné ceny.

Letošní ročník skončil, přípravy na další rok již byly zahájeny. Dívkám a chlapcům ročníku 1999 přeji na jaře dobrý start v dorosteneckých kategoriích a s vámi ostatními se těším na setkání při ČPž ve sjezdu 2014.

Ahoj!

Martin Smolka
SCM Bohemians Praha

CPz sjezd - vysledky

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF