Kanoe.cz

Mistrovství ČR žáků v klasickém sjezdu

Až do soboty 23. října jsme si všichni museli počkat na rozluštění tajenky, kdo si odnese mistrovské medaile v klasickém sjezdu ve věkové kategorii žáků, a to jak v soutěži jednotlivců tak družstev. Zároveň se tímto závodem uzavřel i program letošního Českého poháru žáků ve sjezdu.

Ano, skutečně až do soboty 23. října jsme si všichni museli počkat na rozluštění tajenky, kdo si odnese mistrovské medaile v klasickém sjezdu ve věkové kategorii žáků, a to jak v soutěži jednotlivců tak družstev. Zároveň se tímto závodem uzavřel i program letošního Českého poháru žáků ve sjezdu.

Pořadatelé z bechyňského oddílu uspořádali závod na čtyřkilometrovém úseku řeky Lužnice mezi obcemi Dobronice a Hutě. Lužnice mezi Táborem a ústím do Vltavy je oblíbenou vodáckou destinací. Hluboce se zařezává do zalesněného a místy i skalnatého údolí a její tok čeří řada menších peřejí a balvanů v korytě i několik jezů. Krásná scenérie byla umocněna i počasím, které nám tentokrát opravdu přálo. Slunce na jasné obloze dalo brzy zapomenout na ranní mrazík a podzimní barvy stromů se mohly zaskvět v plné své nádheře.

Již o půl desáté se ve stínu zříceniny dobronického hradu rozběhla časomíra, aby určila, kdo si do jižních Čech přivezl nejvíce sil a největší touhu po mistrovských medailích.

Na singkanoi byl nejrychlejší Adam Klement z Vysokého Mýta, stříbro veze do Valašského Meziříčí Vašek Kristek a bronz Honza Paták do Litovle. Tam míří i další cenné kovy v kategorii mladších žáků zásluhou Jakuba Kuči a Michala Šmoldase, na stupně vítězů je doprovodil Honza Kaminský z Valmezu. Většina z nich pak měla možnost užít si aplaus početného publika na „bedně“ ještě při vyhlašování deblkanoistů. Adama Klementa doprovodil na nejvyšší stupínek oddílový kolega Matyáš Junek, stříbrem byli dekorování Filip Jelínek (Bohemians) a Vojta Zapletal (Kralupy) a na bronzovém stupínku doprovodila Vaška Kristka Barbora Bayerová. V mladší kategorii neponechali nic náhodě litovelští Šmoldas s Kučou, pro stříbro si dojeli Ondra Koubík (Bohemians) a Saša Venc (Dukla Brandýs), bronz putuje pod Beskydy díky dvojici Jan Kaminský a Libor Čáň.

Startovní pole kajakářek doslova deklasovala brněnská naděje Martina Satková, byť věkem ještě žákyně mladší. Z medaile se radují i v Olomouci přispěním Kláry Hricové a v Klášterci nad Ohří, kam veze bronz Bára Čekalová. Mezi staršími děvčaty se nejvíce radovala opavská Tereza Brožová, stříbrnou medaili vybojovala Amálka Hilgertová z pražského USK a bronzovou Simona Pospíchalová z Kadaně.

Pohled do výsledkové listiny v kategorii kajakářů určitě potěšil chomutovské bratry Nachtigalovy. Starší Honza s pohodlným náskokem zvítězil, mladší Jirka o necelé čtyři desetinky uhájil stříbro před Filipem Jelínkem. Mladší žák Vojta Zapletal zakončil svou úspěšnou sezónu ziskem zlatého kovu, spokojen se byl jistě i klášterecký Adam Lerch se stříbrem a bronzový Ondra Koubík.

Závody družstev přišly na pořad po polední přestávce. V kategorii 3xC1M jsme tleskali družstvům Vysokého Mýta (Junek, Vyhnálek, Klement), Litovle (Paták, Šmoldas, Kuča) a Valašského Meziříčí (Kristek, Kaminský, Bayerová). V kategorii deblkanoí jsme viděli pouze dvě družstva, lepší byli Valaši (Špetík – Kristek, Huňková – Kaminská, Čáň – Kaminský), o necelou vteřinu za nimi dojeli litovelští (Paták – Šimara, Kuča – Šotola, Šmoldas – Jurečka). Souboj dvou družstev kajakářek vítězně dokončila olomoucká děvčata (Hricová, Fialová Součková) před soupeřkami z Valmezu (Bayerová, Huňková, Kaminská). V kategorii 3xK1M startovalo celkem osm žákovských družstev a bylo možné vyhlásit obě věkové skupiny. Ve starší skupině si zlaté medaile na krk pověsilo družstvo z Kralup ve složení Brázda, Šupolík, Zapletal, stříbrné kovy ozdobily kajakáře z SK Veselí (Tomeček, Olejník, Zajvar) a bronz si odvezli do Mýta Junek, Vyhnálek a Klement. Mezi mladšími žáky byla nejrychlejší olomoucká hlídka (Linek, Chaloupka, Novotný) před družstvem z Českého Krumlova (Paloudová, Koudelková, Klíma) a trojicí závodníků Dukly Brandýs (Venc, Štercl, Holická).

V průběhu celého závodního dne jsme byli svědky řady hodnotných výkonů, za které bych chtěl mladým závodníkům poděkovat. Věřím, že jim elán a píle vydrží a i nadále se budeme při závodech na divoké vodě potkávat.

Martin Smolka
SCM Bohemians Praha

 

    - Výsledky závodů č.156, č.157, 158, č.159 - Podzimní sjezdy na Lužnici+MČR žáků

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF