Kanoe.cz

5. a 6. ČP žáků ve sjezdu v Českém Vrbném

Během právě uplynulého víkendu bylo ve vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném pořádně rušno.

Nebe bez mráčku, tropické teploty, ale hlavně nabitý závodní program přilákaly do jihočeského vodáckého centra prakticky každého, kdo cítí nějakou spojitost se sjezdem na divoké vodě. Četní návštěvníci tak mohli vidět domácí špičku v čele s úspěšnými reprezentanty a čerstvými medailisty z MS ve španělském Sortu, členy juniorské reprezentace na posledním domácím vystoupení před odjezdem na ME do srbského Kraljeva, početné zástupce veteránské kategorie, ale také sjezdařské mládí od těch starších a zkušenějších až po nováčky, kteří spolu s ostatními našli odvahu poměřit své síly a schopnosti na peřejích místního slalomového kanálu.
 
Sobotní i nedělní dopoledne bylo vyhrazeno závodům žákovského poháru ve sprintu. Po závodech v Opavě a na Křivoklátě to bylo již naše páté a šesté setkání. Tyto závody se již tradičně jezdí na horní části trati. Startuje se hned pod hrází oddělující kanál od řečiště Vltavy a cíl závodu je umístěn  kousek pod lávkou pro pěší. Po cestě závodníci musejí zdolat tři peřeje, přičemž největší obtíže určitě působí poslední z nich těsně před cílem, kde se voda valí zúženým korytem a poměrně rychle mění směr. Hladký průjezd vyžaduje již dobré ovládání lodě ve vlnách. Není proto až takovým překvapením, že právě zde pohřbili své naděje na přední umístění i někteří papíroví favorité, neboť se nevyhnuli kontaktu s břehy, hodinám či dokonce zvrhnutí. Myslím však, že na takové neúspěchy je třeba zapomenout a že zde nabyté zkušenosti jistě uplatní v příštích závodech.

 

Pohlédněme nyní společně do výsledkových listin. Kategorie singlířů byla významně oživena účastí kvarteta chlapců z Litovle, ale dosavadní lídr poháru Vašek Kristek z Valašského Meziříčí si i tentokrát počínal suverénně. Na stupně vítězů ho doprovodili v sobotu Michal Šmoldas a Jan Paták, v neděli pak Kuba Kuča, když další žáci závod nedokončili. Velmi napínavý je vývoj kategorie K1M. V sobotu jasně dominoval Michal Tomeček z SK Veselí, který o více než 4 sekundy porazil Adama Klementa z Vysokého Mýta. Za ním jen 13 setinek zaostal jeho velký soupeř Filip Jelínek z pražských Bohemians. Michal vedl (byť jen těsně) i po nedělní první jízdě, ale ve druhé chyboval a závod nedokončil. Dvěma vyrovnanými jízdami zvítězil Filip Jelínek před Adamem Klementem a na třetí místo se probojoval Honza Olejník, další zástupce SK Veselí.
 
Mezi mladšími kajakáři zatím bez zaváhání vládne kralupský Vojta Zapletal, který významně promlouvá i do průběžného pořadí bez rozdílu věkové kategorie. Druhý stupínek si rezervoval Adam Lerch z Klášterce nad Ohří, ze třetího místa se radoval olomoucký Honza Novotný v sobotu a Saša Venc z Dukly Brandýs v neděli. Závody kajakářek ovládly při neúčasti dosud vedoucí závodnice Terky Brožové mladší žákyně. Dvě první místa si po vyrovnaných a jistých jízdách připsala brněnská Martina Satková, spolu s ní přijímaly gratulace v sobotu Tereza Fišerová z Roudnice a Bára Čekalová z Klášterce. Na nedělním vyhlašování jsme viděli na druhém místě kadaňskou starší žákyni Simonu Pospíchalovou a na třetím stupínku Terezu Fišerovou. Deblířům stále kraluje dvojice Adam Klement—Matyáš Junek z Vysokého Mýta. Kromě dvou vítězství v žákovském poháru byli kluci i platným článkem oddílového týmu při MČR družstev ve sprintu. S těmito borci poměřila výkonnost již jen posádka Filip Jelínek—Vojta Zapletal.

 

Po dvou dnech nabitých krásným zápolením na vlnách vrbenského areálu se kolony vozidel obtížených loděmi rozjely do všech koutů republiky. Mysl mladých sjezdařů však kromě probíhajících prázdnin plní i myšlenky na další zastavení na cestě letošního žákovského poháru. To se odehraje na přelomu července a srpna v Hradci nad Moravicí při další velké vodácké akci. Žáky čeká jeden sprint a jeden klasický závod. Takže ahoj a už teď se těším na další společné setkání u vody.


 

Výsledky sobota a neděle

 

Martin Smolka
trenér SCM Bohemians Praha

 

1.SP Liptovský Mikuláš

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF