Kanoe.cz

1. a 2. Český pohár žáků ve sjezdu

O uplynulém víkendu se konečně rozběhly také žákovské pohárové soutěže v kanoistice na divokých vodách. Platí to pro zápolení ve slalomu i ve sjezdu.
Přidány výsledky
O uplynulém víkendu se konečně rozběhly také žákovské pohárové soutěže v kanoistice na divokých vodách. Platí to pro zápolení ve slalomu i ve sjezdu. Hostitelem mladých nadějí v obou disciplínách byl tentokrát Kanoe klub Opava, což je oddíl, který je nesmírně aktivní v práci s mládeží a v posledních letech vychoval řadu velmi nadějných závodníků – dívek i chlapců.
 
Oba závody v klasickém sjezdu proběhly na řece Opavě, která měla díky vydatným srážkám v posledních dnech poměrně hodně vody. Původně měli závodníci startovat nad jezem u loděnice, vyrovnat se s průjezdem umělého slalomového kanálu a pokračovat po proudu řeky směrem k centru města. Množství vody stékající z Jeseníků však nedovolilo naplno otevřít stavidla a umožnit tak nájezd do kanálu přímo z řeky. Organizátoři byli tudíž nuceni posunout startovní linii až pod slalomový kanál. Závod tak sice přišel o svou nejobtížnější pasáž, ale přesto se mladí závodníci museli při svých soutěžních jízdách vyrovnat s řadou drobných záludností. Poměrně rychle tekoucí voda vyžadovala volbu správné stopy zvláště při průjezdu zatáček a na řadě míst prověřila jezdce, jak dobře zvládají pádlování při houpání lodi v táhlých vlnách. Zmíněné zdánlivě skryté nástrahy (v neděli navíc doplněné čerstvým větrem) připravily některé závodníky o řadu cenných vteřin při neplánovaném manévrování či dokonce kontaktu s břehem řeky.
 
Potěšitelným faktem je poměrně slušná účast žáků v obou kajakářských kategoriích (zvláště u dívek je nárůst oproti předchozímu ročníku povzbudivý), naopak u kanoistů doufáme ve vyšší počet startujících v příštích závodech.
 
A jak to tedy všechno dopadlo? V kategorii singlířů jsme bohužel viděli pouze jediného žáka, ostříleného borce Vaška Kristka z Valašského Meziříčí. Deblkanoe Matyáš Junek – Adam Klement si odváží vavříny za oba dny do Vysokého Mýta, za nimi skončila dvojice Filip Jelínek (Bohemians) s Vojtou Zapletalem (Kralupy). O tom, že v práci s mládeží nepolevují ani ve Valmezu, svědčí i dvě deblové posádky mladších žáků, které předvedly bojovný výkon a s chutí si navzájem zazávodily.
 
Oba závody v kategorii starších kajakářek ovládla vždy usměvavá domácí Terka Brožová, za ní skončila Amálka Hilgertová z pražského USK. Mezi mladšími děvčaty nezklamala své příznivce brněnská naděje Martina Satková. Na stupně vítězů zaslouženě vystoupila i Terezka Fišerová, která trénuje na roudnickém kanálu, a Bára Čekalová z Klášterce nad Ohří. Adam Klement prokázal, že stejně dobře jako s deblovkou si rozumí i se sjezdovým kajakem a vyhrál sobotní závod před Filipem Jelínkem a svým oddílovým kolegou Honzou Vyhnálkem. Velice solidní výkon předvedl Vojta Zapletal a zaslouženě zvítězil mezi mladšími žáky, spolu s ním si medailový úspěch mohli vychutnat Ondra Koubík z Bohemky a olomoucký Vašek Chaloupka. Výsledková listina nedělního závodu nepřinesla ani v kategorii K1M příliš mnoho změn. Zvýšeným úsilím se podařilo Filipu Jelínkovi předstihnout svého vysokomýtského soupeře Adama Klementa, třetí místo mezi mladšími žáky pak obsadil další olomoucký závodník Ondra Linek.
 
Počasí mladým závodníkům do rozjezdu jejich pohárů skutečně nepřálo. Tři zmrzlí muži určili svým ledovým dechem ráz celého víkendu. Již v sobotu bylo citelně chladno a sychravo. Večer pak začalo hustě pršet a po celou neděli nepřestalo. Myslím, že každý, kdo v Opavě byl, mi potvrdí, že všichni mladí závodníci si zaslouží ohromné uznání za odvahu, odhodlání a bojovnost nejen s nástrahami tratě, nejen se svými soupeři při závodních jízdách, ale i s nepřízní počasí. Uvažme, že kromě sjezdu všichni závodili i ve slalomových závodech (řada z nich dokonce ve více kategoriích) a zásoby suchého vodáckého vybavení se brzy vyčerpaly. Opět se prokázalo, že divoká voda je sportem celých mužů a žen, a naše mládí to stoprocentně potvrdilo.
 
V neposlední řadě si poděkování zaslouží pořádající oddíl, který navzdory nepřízni počasí vytvořil skvělé zázemí pro závodníky i jejich doprovod a umožnil velmi důstojný průběh obou soutěžních dnů.
 
Milí mladí závodníci, již teď se těším na další setkání s vámi všemi, které se odehraje při dvou sprintech na konci června v údolí Berounky na křivoklátském umělém kanále.
 
Výsledky sobota, neděle
 
Martin Smolka
SCM Bohemians

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF