Kanoe.cz

Český pohár žáků ve sjezdu 2010

Podobně jako v předchozích letech jsme pro závodníky na divoké vodě žákovského věku (tj. ročníku narození 1996 až 1999) připravili i letos seriál soutěží, který vám nabízíme pod již tradičním názvem Český pohár žáků ve sjezdu.

Zbytky tajícího sněhu plní naše potoky, říčky a řeky a odnášejí sebou i vzpomínky na letošní zimu. Užili jsme si dosyta radovánek na sněhu, ale každý pořádný vodák už nyní své myšlenky upírá převážně k vodě.

Podobně jako v předchozích letech jsme pro závodníky na divoké vodě žákovského věku (tj. ročníku narození 1996 až 1999) připravili i letos seriál soutěží, který vám nabízíme pod již tradičním názvem Český pohár žáků ve sjezdu. Při jeho přípravě jsme se snažili rozprostřít jednotlivá zastavení rovnoměrně do delšího časového období a zároveň vyloučit kolize mezi závody sjezdového a slalomového poháru. Zastáváme totiž názor, že zvláště v žákovském věku je určitá univerzálnost žádoucí a přispívá k rozvoji obecných kanoistických dovedností. Zároveň budeme rádi, když to přispěje i k nárůstu počtu účastníků, což přinese zajímavější boje a hodnotnější sportovní výsledky.

Nahlédněme nyní společně do termínové listiny letošního poháru. Poprvé se setkáme 15. a 16. května na řece Opavě, kde pro nás oddíl KK Opava chystá kromě pohárových slalomů i dva klasické sjezdy. Určitě stojí za to navštívit v poslední době snad nejúspěšnější líheň mladých slalomářů u nás. Další část naší soutěže se odehraje na samém sklonku školního roku (26. a 27. června) na umělém kanále v Roztokách u Křivoklátu, kde nás čekají dva sprinty a zároveň dva slalomové poháry. Do krásného prostředí řeky Berounky sevřené hlubokými křivoklátskými lesy nás zve KK Rakovník. Dovednosti ve sprintu na kudrnaté vodě prověří i dva závody na kanále v Českém Vrbném u Českých Budějovic, kde pardubický oddíl již pravidelně pořádá nabitý sjezdový víkend — kromě žákovského i Český pohár ve sjezdu dospělých a Mistrovství ČR ve sprintu družstev. Nezapomeňte si tedy v kalendáři zatrhnout 10. a 11. červenec. Další víkend plný sjezdového zápolení nás čeká na přelomu července a srpna, kdy kanoistický oddíl z Olomouce pořádá sprint i klasický sjezd pro žáky, dále mistrovský dlouhý závod jednotlivců i družstev v kategorii juniorů a zároveň předmistrovský závod MSJ. Je to jedinečná příležitost okusit trať MSJ 2011 u Hradce nad Moravicí. Přes prázdniny se naše cesty se slalomovým pohárem rozejdou, ale napravíme to již na samém začátku září, kdy se na peřeji na řece Otavě ve strakonickém Podskalí uskuteční Mistrovství ČR ve slalomu žáků a den poté (5. září) i mistrovský závod jednotlivců a družstev ve sprintu. Poslední kapitolu napíše letošní žákovský pohár opět v jižních Čechách, konkrétně u Bechyně na řece Lužnici, kde se 23. října rozdělí medaile v klasickém sjezdu jednotlivců i družstev.

V průběhu půl roku společně navštívíme vodní terény různého charakteru a budete mít také možnost vidět v akci starší kamarády a porovnat s nimi své dovednosti a zdatnost. U dlouhodobých soutěží je běžné, že výkonnost závodníků se během roku mění, některý závod se nevydaří či do plánů zasáhne nemoc nebo jiné překážky. To nemusí znamenat žádnou tragédii, protože do konečného pořadí poháru se počítá pouze sedm nejlepších výsledků z celkového počtu deseti závodů. Kromě celkového pořadí se v každé lodní kategorii (singlkanoe, deblkanoe, kajak) vytváří i žebříček mladšího žactva. Díky přízni řady sponzorů čekají na konci sezóny na nejlepší z vás hodnotné ceny a kromě toho vám případný úspěch otevírá dveře do SCM.

Chtěl bych všem za sebe i za všechny organizátory popřát hodně úspěchů, pevnou vůli při tréninku a spoustu radosti a hezkých zážitků při pádlování a věřím, že i letos se okolo vody sejde dobrá parta. Ahoj.


 

Martin Smolka
trenér SCM Bohemians Praha

1.SP Liptovský Mikuláš

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF