Kanoe.cz

MČR žáků v klasickém sjezdu

Hynkov - Právě uplynulý víkend (26. a 27. září) konečně přinesl odpověď na otázku, kdo ze sjezdařského mládí si odnese medaile z mistrovského závodu žákovských kategorií v klasickém sjezdu jednotlivců i tříčlenných družstev.

Právě uplynulý víkend (26. a 27. září) konečně přinesl odpověď na otázku, kdo ze sjezdařského mládí si odnese medaile z mistrovského závodu žákovských kategorií v klasickém sjezdu jednotlivců i tříčlenných družstev. Letos bylo pořádání MČR žáků a zároveň posledního závodu Českého poháru žáků svěřeno olomouckému oddílu, který celkem přirozeně jako místo konání zvolil lety prověřenou trať na řece Moravě nad hynkovskou peřejí. Stejně přirozené bylo zařazení žákovského mistrovství do pořadu tradičních a velmi oblíbených Hanáckých slalomů, které se letos mohou pyšnit již svým 57. ročníkem.

Řeka Morava v úseku mezí Litovlí a Olomoucí vytváří unikátní scenérii, která je vysoce ceněna přírodovědci, ochránci přírody i turisty všeho druhu. V nesčetných meandrech, slepých ramenech, odbočkách a pavučině potoků a náhonů se voda prodírá lužními lesy, křovinami i lukami a mýtinami a vytváří tak mnohá místa s podmanivým kouzlem. A právě s takovým prostředím se museli potýkat mladí adepti sjezdařské řehole. Šlo o to, kdo nalezne  nejrychlejší stopu v klikatícím se bludišti, kdo se vyhne nenápadným avšak zrádným mělčinám, kdo neztratí koncentraci a při průjezdu slalomové trati na vlastní hynkovské peřeji ze s ebe vydá poslední zbytky sil. Vzhledem k tomu, že trať je poměrně krátká, může každé zaváhání znamenat výrazný posun ve výsledkové listině.

Krátce po sobotním poledni, kdy již první skupina slalomářů měla své souboje za sebou, jsme u lávky přes Moravu nad Hynkovem mohli být svědky prvních záběrů pádlem a o několik minut později již první singlkanoisté za mohutného povzbuzování početného publika projížděli poslední metry svého mistrovského závodu. Singlíři z Valašského Meziříčí opět nepřipustili žádné pochyby o letošní nadvládě nad kategorií starších žáků, zvítězil Vladimír Zátopek před Markem Žnivou a Václavem Kristkem. V mladší kategorii se ze zlatého kovu radoval Michal Šmoldas z blízké Litovle, stříbrnou medaili vybojoval Adam Lerch z Klášterce a bronz s i odvezl Karel Šotola z Litovle.  Poté se na trať vydali kajakáři v obráceném pořadí průběžného stavu Českého poháru. Ziskem mistrovského titulu zakončil svou výbornou sezónu soběslavský Tomáš Stefan, stříbro si odváží do Trutnova stále se lepšící Matyáš Zieris a bronz vybojoval Ondra Hošek z KK Brno ,  dnes již hlavně slalomář, který však stále i do sjezdu dokáže výrazně promluvit. I mladší kajakáři bojovali urputně s časomírou a na stupních vítězů se srovnali v pořadí Martin Zajvar (SK Veselí), Vojta Zapletal (Kralupy) a Matyáš Junek (Vysoké Mýto). Neméně úsilí stál závod i děvčata na kajacíc h, časomíra jim určila toto pořadí: Martina Drábková (Kroměříž), Kateřina Mrůzková (Opava) a Adéla Hajduchová (Bohemians) mezi staršími a Martina Satková (KK Brno), Tereza Fišerová (Roudnice) a Bára Čekalová (Klášterec nad Ohří) mezi mladšími. Další kanoistická disciplína C2, to je znovu voda na mlýn oddílu z Valmezu, jehož posádka Žniva-Zátopek přesvědčivě zvítězila a další dvojice Franek-Kristek získala stříbro. Třetí skončila kombinovaná posádka Stefan-Ketzl (Soběslav-Bohemians). Zlato z mladších žáků míří do Litovle zásluhou dvojice Šotola-Slavíček, stříbrná medaile putuje opet do Litovle s dvojicí Kuča-Šmolda s a bronz vybojovali borci z Olomouce Novotný-Vrba.

Nedělní brzké dopoledne patřilo mistrovskému klání tříčlenných družstev ve všech lodních kategoriích. Singlířské cenné kovy skončily na Moravě - zlato patří Valachům z Valmezu a stříbro putuje do Litovle. Nejlepší kajakářské družstvo je z Veselí na Moravě, ze stříbra se radují ve Vysokém Mýtě a bronzové medaile si do Prahy odvezli závodníci Bohemians. Kajakářky KK Opava předvedly, že výborně zvládají nejen nástrahy slalomových tratí a jejich dvě(!) družstva vybojovala zlaté a bronzové kovy, další radost (tentokrát stříbrná) patří znovu pod Beskydy do Valmezu. Kanoisté odkojení Bečvou vyhráli na co sáhli a ani kategorie 3xC2 nebyla v&ya cute;jimkou, druhé místo obsadila ekipa pražských Bohemians.

Olomoučtí pořadatelé dokázali díky dlouholetým zkušenostem zajistit úžasnou atmosféru plnou bojovnosti, zápalu a sportovního hecování na jedné straně, na druhé pak bezvadné zázemí, pohodu a prostor pro setkávání se s kamarády od vody a vše, co k tomu patří. Na své straně měli i počasí. Stav vody sice měl k ideálu nějaký ten krůček, ale průběh závodu výrazněji ovlivněn nebyl. Na druhé straně se celé dny na nás smálo z bezmračné oblohy sluníčko. Myslím, že k tomuto vydařenému závodu se bude mysl mnoha účastníků ještě dlouho vracet.

Martin Smolka
Bohemians Praha

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF