Kanoe.cz

3. a 4. Český pohár žáků ve sjezdu ve Vysokém Mýtě

Naše sjezdařské mládí se první červnový víkend sjelo do Vysokého Mýta, aby se popralo o další porci pohárových bodů. Letošní závody byly o to zajímavější, že žáci a žákyně měli možnost přímého srovnání svého umu a výkonnosti s kamarády dorosteneckého věku, kteří si zde rozdělovali mistrovské medaile v klasickém závodě jednotlivců i družstev.

Naše sjezdařské mládí se první červnový víkend sjelo do Vysokého Mýta, aby se popralo o další porci pohárových bodů. Letošní závody byly o to zajímavější, že žáci a žákyně měli možnost přímého srovnání svého umu a výkonnosti s kamarády dorosteneckého věku, kteří si zde rozdělovali mistrovské medaile v klasickém závodě jednotlivců i družstev.

Žákovský pohár se na říčku Loučnou vrátil po roční odmlce, takže řada starších závodníků měla zdejší trať ještě v paměti, zatímco ostatní přijížděli s očekáváním neznámého. Není tajemstvím, že zdejší trati se často přezdívá „300 zatáček Luďka Rolečka“, a již první svezení na vodě dokazuje, že se jedná o velmi trefné přízvisko. Říčka Loučná se v nesčetných meandrech prodírá úrodnou půdou, její břehy jsou lemovány bujnou vegetací, která stíní vodní hladinu, a občas větve vrbiček a olší vytvářejí i drobné překážky. Na vodáky nelíčí zrádné peřeje s balvany, velkými vlnami a válci. Dokonale však prověří ovládání lodi v náklonu při průjezdu zatáčkami nejrůznějších úhlů a poloměrů nebo při vyhýbání se zrádným mělčinám či výše zmíněným vrbičkám v úzkém korytě. V neposlední řadě musí účastníci ukázat svou vytrvalost, neboť sobotní i nedělní závod byl vypsán jako klasický tj. dlouhý sjezd a naprostá většina žáků pádlovala přes 20 minut. Závodníci startovali pár metrů pod mostem Na Limperkách, po okraji města postupně dokličkovali ke slalomové trati u loděnice oddílu (zhruba v polovině tratě), poté projeli pod železničním mostem, minuli čističku a znaveni již toužebně očekávali cíl nad jezem ve Šnakově.

Nadvláda singlířů z Valašského Meziříčí stále trvá, jak po oba dny potvrzovali Marek Žniva, Vladimír Zátopek, Václav Kristek a Jakub Franek. Mezi více než dvěma desítkami startujících kajakářů vybojoval dva žluté kovy soběslavský Tomáš Stefan, v sobotním pořadí za ním následovali Tomáš Ketzl (Bohemians) a Martin Chabiča (SK Veselí), v neděli pak na stříbro dosáhl Matyáš Zieris (Trutnov) a Tomáš Ketzl bral bronz. Řádný počet bodů do pohárového žebříčku mladších žáků v kajaku si připsal Martin Zajvar z moravského Veselí, spokojeni s umístěním byli určitě i Vojta Zapletal závodící za Kralupy a domácí Matyáš Junek. Bez zaváhání zatím prochází letošním ročníkem poháru brněnská naděje Martina Satková, dalšími oceněnými kajakářkami byly Martina Drábková z Kroměříže s Adélou Hajduchovou mezi staršími děvčaty a Barča Bayerová s Nikolou Huňkovou z Valmezu mezi mladšími. Výsadním postavením kanoistů z Valašska se nepodařilo otřást ani v kategorii C2. V sobotu zvítězili Marek Žniva s Vladimírem Zátopkem. V neděli již nestartovali, a tak otevřeli cestu k triumfu v sobotu druhým Kubovi Frankovi s Vaškem Kristem. Na stupních vítězů doplňovala borce odkojené Bečvou dvojice Stefan-Ketzl (v sobotu třetí, v neděli druzí) a Filip Jelínek s Tomem Kulíškem z Bohemky (bronzoví v neděli). Bojovné výkony a maximální nasazení však předvedli všichni přihlášení závodníci.

Závodní víkend ve Vysokém Mýtě tradičně sestává kromě sjezdových i ze slalomových závodů, které se konaly na trati u loděnice vždy odpoledne hned po vyhlášení výsledků ve sjezdu. Na vodě tak bylo rušno až do podvečerních hodin. Pořadatelé z domácího oddílu se dobře vypořádali s nabitým programem a připravili účastníkům výborné zázemí pro závodění, dočasný pobyt i setkání s kamarády. Jejich snahu nemohla narušit ani bouřka v sobotní podvečer ani noční deštík, jinak si na počasí ale nemůžeme stěžovat.

V neděli odpoledne začalo stanové městečko pomalu mizet, ruch postupně utichl, vozidla obtížená loděmi se rozjela do všech stran a myšlenky žákovských sjezdařů začínají směřovat ke dvěma sprintům v Českém Vrbném na začátku července. To budou závody zcela odlišného druhu, jak délkou, tak charakterem vody. Ti, kterým se v Mýtě něco nevydařilo, budou mít možnost vše napravit a předvést své umění a naopak ostatní budou chtít potvrdit svou všestrannost a dobrou formu. Kluci a děvčata, kromě pádlování nezapomeňte také na závěr školního roku (ať přinesete domů slušné vysvědčení) a na začátku prázdnin se opět potkáme. Ahoj.

Martin Smolka
Bohemians Praha

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF