Kanoe.cz

3. a 4. ČPž sjezd - Vír

Kolotoč českého poháru žáků ve sjezdu na divoké vodě 2008 se tentokrát zastavil na řece Svratce. Na jejích peřejích pod přehradou Vír prověřili nejmladší adepti sjezdu své síly ve třetím a čtvrtém závodě seriálu.
Kolotoč českého poháru žáků ve sjezdu na divoké vodě 2008 se tentokrát zastavil na řece Svratce. Na jejích peřejích pod přehradou Vír prověřili nejmladší adepti sjezdu své síly ve třetím a čtvrtém závodě seriálu. Na trati obou sprintů zároveň vrcholila nominace juniorů na červencové ME a někteří mladší závodníci svým starším kolegům naznačili, že do budoucna se s nimi bude muset počítat.
 
V kategorii C1m-ž se z vítězství po oba dny radoval žatecký Vladimír Slanina, který dokázal ve všech čtyřech jízdách porazit svého největšího soupeře, a dosud vedoucího lídra pardubického Filipa Šťastného. Třetí místo obsadil Marek Žniva (Val. Mez.).
 
Naše mladé dámy nepřipustily žádné drama, pozice si hezky rozdělily a po celý víkend dodržovaly. Vyhrála Klára Paďourová (Vysoké Mýto), druhá místa obsadila Martina Drábková (Kroměříž) a třetí skončila Věrka Bučkevičová (Olomouc).
 
To, že se sprint jezdí na součet dvou jízd mrzelo mnohé závodníky. V kategorii K1m-žs se první jízdou na třetím místě držel Šimon Jelínek (Bohemians Praha), na druhém Ondra Muzikant (KK Brno) a prvním Jonatan Šrámek (Olomouc). Vítěz prvních dvou závodů Jakub Sosnar (KK Brno) se s „natočenými hodinami“ umístil na 11. místě zatímco obdobně chybující Ondřej Smolka (Bohemians Praha) druhou jízdou dokázal zkorigovat sedmé místo na celkové třetí. Jakubova nejrychlejší jízda závodu pak „stačila pouze“ na celkové 5. místo.
 
V neděli už Jakub potvrdil roli favorita a dvěma nejrychlejšími jízdami si řekl o plný počet bodů do ČPž – sjezd. Druhý Jonatán Šrámek, po neúčasti na prvních dvou závodech ukázal, že sprintovat umí a musí se s ním počítat. Třetí místo dvěma vyrovnanými jízdami obsadil Ondřej Smolka. První jízdou také „vystrčil růžky“ Adam Satke (KK Brno) a ukázal soupeřům, že je zde a dokáže to ve špičce provětrat.
 
V kategorii K1m-žm vytěžil dvě první místa Filip Jelínek (Bohemians Praha) před Janem Vyhnálkem z Vysokého Mýta (sobota) a Olejníkem z SK Veselí (neděle). Na třetím místě se po oba dny umístil Matyáš Junek z Vysokého Mýta.
 
Vyrovnanými výkony ve čtyřech víkendových jízdách si dvě vítězství v kategorii C2m-ž dvojce Šimon Jelínek – Ondřej Smolka (Bohemians Praha). Druhé místo ze sobotního závodu přepustila v neděli svým zvrhnutím dvojice Marek Žniva – Vladimír Zátopek ( Val. Mez.) oddílovým kolegům Jakubovi Frankovi – Václavu Kristkovi, kteří dojeli v sobotu třetí. Za nimi v neděli skončila posádka Filip Jelínek – Tomáš Kulíšek, nejúspěšnější dvojce žáků mladších.
 
Krásná a technicky náročná trať, orámovaná slunečným počasím, prověřila mladé závodníky a spolu s pohodovou organizací pořádajícího oddílu KK Brno přispěla k prožití pěkného závodního víkendu. Všem činovníkům závodu a členům oddílu KK Brno děkujeme za závody a přejeme si, aby zůstali nejmladším závodníkům nakloněni i v příštích letech.
 
 průběžné pořadí ČPž sjezd - neoficiální
 
Martin Smolka                                           
SCM Bohemians Praha                          

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF