Kanoe.cz

Český pohár žáků ve sjezdu vrcholí

Poslední prověrka nejmladších sjezdařů před říjnovým MČR žáků, které se bude konat na řece Vltavě mezi Vyšším Brodem a Herbertovem, proběhla o uplynulém víkendu na Paraplíčku u Železného Brodu.

V průběhu minulého víkendu se uskutečnil v krásném prostředí řeky Jizery, na peřeji zvané Paraplíčko, již 9. a 10. ČPž ve sjezdu na divoké vodě. Závodilo se tentokrát v obou disciplinách, v klasickém sjezdu i ve sprintu. Byla to poslední prověrka nejmladších sjezdařů před říjnovým MČR žáků, které se bude konat na řece Vltavě mezi Vyšším Brodem a Herbertovem.

Ačkoliv poslední týden před závody motalo tak trochu pořadatelům hlavu počasí a zpočátku týdne vodní stav vypadal bezútěšně a v řece chyběla voda, ke konci týdne to naopak po vydatných srážkách vypadalo na nebezpečně vysoký stav hladiny. Nakonec vše dobře dopadlo, voda v řece se umoudřila a zůstala k závodníkům přívětivá. Stejně tak i počasí se nechalo přemluvit a celé závody tak proběhly bez větších nesnází a určitě se zařadily mezi ty krásnější, za což jistě patří dík pořadatelům, kteří se své role zhostili na výbornou.

V nedělním dopoledni se rozhodovalo o vítězích ve sprintu. Trať, na které se předchozí den uskutečnilo MČR žáků ve vodním slalomu, byla členitá a mnohým závodníkům  se nepodařilo udržet ideální stopu. Nicméně většina závodníků si s tratí poradila bez větších problémů.

Dlouhý sjezd startoval na soutoku řeky Jizery a Kamenice, kde je řeka již rozlitá do patřičné šíře a není zde žádná těžší pasáž, dále pokračovala přes slalomovou, respektive sprintovou trať a končila nad Železným Brodem.

V nejobsazenější kategorii kajakářů se tetntokrát více dařilo Jakubovi Sosnarovi z KK Brno, který svého celoročního soupeře, Jana Jílka z Vyskokého Mýta, překonal na sprintové i klasické trati. Na 3. místě v dlouhém sjezdu se umístil Jakub Švéda z KK Brno a ve sprintu obsadil 3. místo překvapivě Ondřej Smolka z TJ Bohemians Praha. Za zmínku jistě stojí i celkové 6. místo ještě mladšího žáka Ondřeje Hoška z KK Brno, což je jistě dobrým příslibem do dalších let.

Mezi žákyněmi si  body ve sprintu rozdělily  českolipská Jana Svobodová a Klára Paďourová z Vysokého Mýta. Mezi ně se v klasickém závodě vklínila věkem ještě žákyně mladší, Eliška Kreislová z Roztok. Na sprintové trati se pak na poslední medailovou pozici probojovala  Věra Bučkevičová.

V kanoistických kategoriích se v kategorii dvojic opět bezkonkurenčně prosadili Daniel Suchánek a Jan Jílek z vysokomýtské sjezdařské líhně, a to jak v klasickém sjezdu, tak i ve sprintu, kde na 2. místo dosáhla posádka Šimon Jelínek a Ondřej Smolka z TJ Bohemians Praha a 3. místo vybojovali Jakub Franek a Václav Křístek z Valašského Meziříčí. V dlouhém sjezdu se na stříbrnou pozici probojovali valmezští Marek Žniva a Vladimír Zátopek, jimž dopolední sprint vůbec nevyšel.

Singlířské kategorii  tentokrát, za neúčasti žateckého Vladimíra Slaniny, vévodil na obou tratích Filip Štastný z Pardubic, dvě druhá místa si připsal Lukáš Macíček z Valašského Meziříčí a v dlouhém sjezdu si bronzovou medaili vyvbojoval přerovský Radim Kotík.

Zatímco v některých kategoriích, jako například v kategorii C2 či K1 žm, je již o celkovém vítězství v ČP žáků rozhodnuto, ve většině kategorií se bude bojovat do posledního závodu.

Definitivní vítězové Českého poháru žáků ve sjezdu pro rok 2007 budou známi po MČRž, které se uskuteční ve dnech 13. a 14. října 2007 na Herbertově.

    výsledky (neoficiálně)

  průběžné pořadí po 10 odjetých závodech

,  a  propozice závodů č. 147, 148 a 149

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF