Kanoe.cz

Český pohár žáků ve sjezdu odstartoval

Víkendové slunce přivítalo účastníky Českého poháru žáků ve sjezdu na divoké vodě v malebném údolí řeky Svratky pod Vírskou přehradou. 19. a 20. května se zde sešli, aby změřili své dovednosti v prvních dvou závodech seriálu.
Víkendové slunce přivítalo účastníky Českého poháru žáků ve sjezdu na divoké vodě v malebném údolí řeky Svratky pod Vírskou přehradou. 19. a 20. května se zde sešli, aby změřili své dovednosti v prvních dvou závodech seriálu.
 
Na trati, kde si před dvěma měsíci rozdělili první nominační body seniorští závodníci pro právě proběhnuvší ME a juniorští závodníci pro MS, se na start dvou sprintů postavili jak zkušení borci svých lodních kategorií, tak závodníci, kteří teprve získávají své zkušenosti s tímto krásným sportem.
 
Závodilo se ve všech lodních a věkových kategoriích, i když mezi „singly“ se žádný žáček bohužel nevyskytl (žm roč. 95-96, žs roč. 93-94). Nejlepší aktuální formu prokázali žáci z Vysokého Mýta, kteří opanovali tři zbývající lodní kategorie (Jan Jílek – k1m, Klára Paďourová – k1ž a Daniel Suchánek se Janem Jílkem na c2). Mezi žáky mladšími se z triumfu radoval kajakář Michal Košík z SK Veselí a kajakářka Martina Drábková z Kroměříže.
 
I přes letošní nedostatek vody se podařilo pořadatelům z oddílu KK Brno, v součinnosti se zástupcem povodí Moravy panem ing. Františkem Špatkou, zajistit dostatečný průtok nejen po celou dobu závodu, ale i pro odpolední trénink. Ten, na takto kvalitním terénu, žáci jistě zúročí v dalších závodech čpž. Dobré sportovní výsledky a úsměvy závodníků jsou odměnou za vynaloženou a dobře odvedenou práci pořádajícího oddílu. Příkladná byla také spolupráce organizátorů školení cvičitelů vodní turistiky pod hlavičkou firmy Vodák sport zastoupené Jiřím Šťastným a Miroslavem Havlíkem.

Výsledky

Průběžné pořadí ČPž-sj

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF