Kanoe.cz

Český pohár žáků ve sjezdu odstartoval

Víkendové slunce přivítalo účastníky Českého poháru žáků ve sjezdu na divoké vodě v malebném údolí řeky Svratky pod Vírskou přehradou. 19. a 20. května se zde sešli, aby změřili své dovednosti v prvních dvou závodech seriálu.
Víkendové slunce přivítalo účastníky Českého poháru žáků ve sjezdu na divoké vodě v malebném údolí řeky Svratky pod Vírskou přehradou. 19. a 20. května se zde sešli, aby změřili své dovednosti v prvních dvou závodech seriálu.
 
Na trati, kde si před dvěma měsíci rozdělili první nominační body seniorští závodníci pro právě proběhnuvší ME a juniorští závodníci pro MS, se na start dvou sprintů postavili jak zkušení borci svých lodních kategorií, tak závodníci, kteří teprve získávají své zkušenosti s tímto krásným sportem.
 
Závodilo se ve všech lodních a věkových kategoriích, i když mezi „singly“ se žádný žáček bohužel nevyskytl (žm roč. 95-96, žs roč. 93-94). Nejlepší aktuální formu prokázali žáci z Vysokého Mýta, kteří opanovali tři zbývající lodní kategorie (Jan Jílek – k1m, Klára Paďourová – k1ž a Daniel Suchánek se Janem Jílkem na c2). Mezi žáky mladšími se z triumfu radoval kajakář Michal Košík z SK Veselí a kajakářka Martina Drábková z Kroměříže.
 
I přes letošní nedostatek vody se podařilo pořadatelům z oddílu KK Brno, v součinnosti se zástupcem povodí Moravy panem ing. Františkem Špatkou, zajistit dostatečný průtok nejen po celou dobu závodu, ale i pro odpolední trénink. Ten, na takto kvalitním terénu, žáci jistě zúročí v dalších závodech čpž. Dobré sportovní výsledky a úsměvy závodníků jsou odměnou za vynaloženou a dobře odvedenou práci pořádajícího oddílu. Příkladná byla také spolupráce organizátorů školení cvičitelů vodní turistiky pod hlavičkou firmy Vodák sport zastoupené Jiřím Šťastným a Miroslavem Havlíkem.

Výsledky

Průběžné pořadí ČPž-sj

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF