Kanoe.cz

Slalomáři odlétají lovit kovy do Austrálie

Všechno je v pořádku, hlásí z dějiště MS Štěpánka Hilgertová
P r a h a - Čeští vodní slalomáři v sobotu brzo ráno vyrazí na lov. Jeho dějištěm bude olympijský kanál v australském Penrithu. A úlovkem by mělo být co nejvíc medailí z mistrovství světa, které u protinožců proběhne na přelomu září a října. Vrátit se s prázdnou, to si česká výprava nepřipouští.

Už před pěti lety přinesl kanál v Penrithu českému vodnímu slalomu mimořádnou radost - kajakářka Štěpánka Hilgertová v něm na olympijských hrách v Sydney 2000 vylovila své druhé zlato pod pěti kruhy, deblkanoisté Marek Jiras - Tomáš Máder získali bronz.

V Penrithu nebudou chybět ani letos - navíc obě lodě nastoupí coby aktuální vicemistři Evropy. Jako šampioni starého kontinentu, a hned dvojnásobní, se do boje s peřejemi a soupeři vydají bronzoví medailisté z loňských olympijských her v Aténách Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek.

Medailové ambice české výpravy, která čítá dvanáct lodí, jsou přirozené. "Slalom je hodně proměnlivý sport, proto o tom nerad mluvím. Ale je to jasné: bez medaile to bude neúspěch," říká šéftrenér Jiří Pultera.

"Tři nebo pět medailí, to už je pak jedno," žertuje. "Před mistrovstvím světa mám jediné přání - aby všichni předvedli nejlepší výkony, jakých jsou schopni. Pak se o medaile neobávám."

U protinožců čekají na slalomáře teploty kolem 20 stupňů a větrné počasí. Plus dvě kolegyně z reprezentace - kajakářky Štěpánka Hilgertová a Marcela Sadilová. Obě zvolily dřívější odlet k protinožcům.

 
Kajakářka Štěpánka Hilgertová při tréninku v peřejích olympijského kanálu v Penrithu.
Autor: Luboš Hilgert

Hilgertová odjela do dějiště šampionátu už koncem srpna. "Kvůli aklimatizaci. Přivyknout si na časový posun osmi hodin prostě vyžaduje svůj čas a ten jsme naštěstí měli," pochvaluje si.

První dojmy z Penrithu má pozitivní. Letecká společnost ji přepravila kajak bez problémů, organizace tréninků před šampionátem je dokonalá. "Pořadatelé reagují pružně a všechno funguje," říká vítězka dvou ze tří letošních závodů Světového poháru.

V sedmatřiceti letech se vrátila na místo svého druhého olympijského triumfu. Trať se však výrazně liší od té před pěti lety.

"Nejedná se pouze o přesun některých přestavitelných překážek, ale i dobetónováni několika hrázek. Celkově se charakter tratí nezměnil, ale přibylo válců a zdá se mi být technicky i silově náročnější," tvrdí česká kajakářka.

Jezdění na členité trati Penrithu si zatím užívá. "Trať je pestrá, nabízí spoustu různých kombinací, navíc výtah na lodě šetří síly a zkvalitňuje trénink. Závod tu bude pravděpodobně těžký, uvidíme, co stavitelé vymyslí," dodává Štěpánka Hilgertová.

Na boje o cenné kovy si ještě několik dnů počká, kvalifikace začínají v Penrithu 29. září, finále je na programu první dva říjnové dny.

Česká nominace na MS 2005

Muži - K1: Lukáš Kubričan, Ivan Pišvejc, Ondřej Raab.

C1: Tomáš Indruch, Stanislav Ježek, Jan Mašek.

C2: Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek, Marek Jiras - Tomáš Máder, Jaroslav Pospíšil - Jaroslav Pollert.

Ženy - K1: Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Marcela Sadilová. 

 

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF