Kanoe.cz

Na Lipně skočily české poháry ve slalomu a pokročila nominace na MS juniorů

Slalomovými závody pod lipenskou přehradou se uzavřel letošní seriál českých pohárů a také se výrazně  vyjasnila situace ohledně kvalifikace na juniorské mistrovství světa 2014. Jelikož se světový šampionát uskuteční v Austrálii už v dubnu, tak nominace na vrchol příští sezony probíhá netradičně již tento rok.

Největší problém se otevírá v kategorii kajakářek. Aktuální mistryně světa z letošního světového šampionátu Amálie Hilgertová má zdravotní problémy, kvůli nimž se nezúčastnila posledních závodů na Lipně a propadla se mimo pořadí.  O jejím případném startu na MS bude muset s největší pravděpodobností rozhodovat trenérská rada, která je ve sporných situacích poslední instancí  naší reprezentace. Celkem jasná je situace v kategoriích deblkanoistů, kajakářů a singlkanoistek. kde má vedoucí loď na čele kvalifikace svorně po třech vítězstvích. Naprostým suverénem singlkanoistické kvalifikace pak je Roman Matula, který nepoznal hořkost porážky ani v jednom ze čtyř doposud odjetých nominačních závodech.

Výborný víkend zažila na Lipně brněnská juniorka Martina Satková, která dokázala zvítězit v obou slalomových českých pohárech v kategorii singlkanoistek, což ji nakonec vyneslo na druhé pořadí v celkovém hodnocení letošního seriálu ČP za úřadující mistryni světa Kateřinu Hoškovou. Juniorská mistryně světa ve sjezdu navíc triumfovala i v sobotním sjezdovém českém poháru na kajaku a přidala kvalitní výkony i v kajakových závodech ve slalomu. Hodně vyvedený víkend zažila také dvojice kajakářek Veronika Vojtová a Karolína Galušková. Vojtová se díky dvěma vítězstvím v posledních dvou závodech slalomových českých pohárů posunula na druhé místo pořadí a Galuškové - letošní vicemistryni Evropy juniorů - se povedlo na Lipně zajet dvě druhá místa, což ji vyneslo vítězství v seriálu ČP. Ve zbylých kategoriích triumfovali seniorští reprezentanti. V deblech vyhrála celkové pořadí pohárů dvojice Ondřej Karlovský - Jakub Jáně a v singlu triumfoval Stanislav Ježek, tedy lodě, které se soutěží pod Lipnem nezúčastnily. V kategorii kajakářů pak v českých pohárech triumfoval Vavřinec Hradilek, který na Lipně zakončil domácí sezonu pátým místem v sobotním závodě.

Průběžné výsledky kvalifikace na MS juniorů 2014: files/slalom/2014/juniori/Nominace-RDJ-slalom-MSJ-2014-prubezna.xls
Výsledky slalomových ČP na Lipně:
Sobotní 11. ČP:
http://www.results.cz/results.php?lang=&param=13124S201
Nedělní 12. ČP:  http://www.results.cz/results.php?lang=&param=13123S101
Neoficiální celkové hodnocení ČP ve slalomu 2013 na serveru slalom-world:
http://www.slalom-world.com/index.php?act=04&idz=1&rok=2013

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF