Kanoe.cz

Posledním kajakářem pro mistrovství světa je Jan Vondra

(přidány fotky Aleny Ceplové) Dnešní mistrovství republiky na divoké vodě už nic nezměnilo na tom, že na zářijové mistrovství světa v Praze pojede v českém kajakovém týmu spolu s Vavřincem Hradilkem a Jiřím Prskavcem Jan Vondra.

Po včerejším vítězství v donominaci na zářijový šampionát se Vondra posunul do čela pořadí a dnes se mělo v přímém souboji rozhodnout o vítězi mezi ním Vítem Přindišem a Zdeňkem Ornstem. Realita ale byla jiná. Přindiš dojel ve finále kajakářů sedmý, Jan Vondra skončil šestý a Zdeněk Ornst obsadil místo třetí. Na sesazení Vondry z čela donominační tabulky přitom Přindiš s Ornstem potřebovali vyhrát a to se jim nepovedlo „Finále kajakářů moc pěkné na pohled nebylo. Jelo se o hodně a na závodnících to bylo znát. Nakonec se ukázalo, že rozhodující byl už včerejší závod," popsal pohled ze břehu šéftrenér Pultera. Nejšťastnějším borcem dnes byl Vondra, kterému sice závod také moc nevyšel, přesto slavil životní úspěch mezi seniory. Také Vondra potvrdil Pulterova slova o vyhrocenosti víkendových závodů a hlavně toho nedělního: „Dnes to pro mě byl asi nejnervóznější závod v životě, ale to tam!" radoval se po závodě Jan Vondra, který v českém týmu vystřídal Víta Přindiše. Přindiš uspěl v jarní kvalifikaci, jenže nepotvrdil start na MS umístěním v mezinárodních závodech. Pro Vondru, který úspěšně působil ve výběrech U18 i U23 to bude premiéra v seniorském týmu a první start na mistrovství světa. Podle Pultery dodatečná nominace má smysl a potvrdily to i její výsledky. Naposledy se dodatečná kvalifikace jela před posledním MS v roce 2011 o jediné místo v deblkánoích. Před dvěma lety se pod Lipnem do českého výběru po dramatických bojích vrátila dvojice Volf - Štěpánek, která následně v Bratislavě vyjela účastnické místo pro ČR na olympiádě v Londýně. 

Jan Vondra při nedělním závodě v Troji (foto Alena Ceplová)

Pro organizátory byly víkendové závody prvním podnikem po červnových povodních, které zdemolovaly kanál i celý areál včetně Trojské loděnice. Díky obrovskému úsilí organizátorů a závodníků z USK se generálka na MS povedla na jedničku. „Hrozně rád bych chtěl pochválit pořadatele, kteří i přes ty obrovské problémy, kterým Troja čelila a čelí, odvedli obrovský kus práce a závody byly skvěle zorganizovány," potvrdil úspěch pražských slalomářů v boji s následky povodně Jiří Pultera. Na trojském kanále se jelo také o domácí tituly mezi seniory. Hned dvakrát uspěla rodina Hilgertových. V ženském kajaku zvítězila Štěpána Hilgertová, která porazila druhou Kateřinu Kudějovou  a třetí Karolínu Galuškovou. V kajaku mužů pro změnu kraloval Štěpánčin syn Luboš. Právě Luboš Hilgert měl být před víkendem jedním z hlavních bojovníků o jediné volné místo v týmu Jiřího Pultery pro mistrovství světa, jenže Hilgert svou šanci ztratil už včera, kdy nepostoupil do finále. Za Hilgertem dnes bral stříbro Jiří Prskavec a bronz vyjel Zdeněk Ornst. Po včerejším vítězství zůstal dnes pod stupni vítězů Vavřinec Hradilek. Domácí singlkanoistický titul si z domácí tratě vyzvedl Vítězslav Gebas, který porazil Michala Jáněho a Tomáše Raka. Suverénně nejrychlejší byl ve finále Stanislav Ježek, jenže dva ťuky ho stály nejenom titul ale i postavení na stupních vítězů . V konečném hodnocení Ježkovi patří čtvrté místo. V deblu mužů si poslední český titul mistrů republiky vyjela dvojice Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek. Volfíci ve finále porazili o téměř vteřinu a půl Tomáše Koplíka s Jakubem Vrzáněm. Třetí místo vybojovala posádka mistrů světa do třiadvaceti let Lukáš Rohan - Adam Svoboda. Titul české šampiónky si v Praze vyjela singlkanoistka Monika Jančová. Bronzová žena nedávného mistrovství Evropy do třiadvaceti let porazila úřadující mistryni světa Kateřinu Hoškovou. Po závodech ještě rozhodla trenérská rada o dodatečné nominaci třetí singlkanoistky pro MS v Praze. Na domácí trati se vedle Kateřiny Hoškové a Moniky Jančové představí i Anna Koblencová a Česká republika nasadí nakonec do světového šampionátu maximální počet lodí.

Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem - mistři republiky ve vodním slalomu 2013 kategorie C2 (foto Alena Ceplová)

Zajímavý byl i dnes pohled do výsledků předjezdců, kterých kvůli blížícímu se mistrovství světa přijelo do Prahy přes čtyřicet. Vítězem celého dne se stal italský olympijský šampion z Londýna Danielle Molmenti. Za Molmentim by v celkovém hodnocení umístili nejlepší dva Češi - Hilgert s Prskavcem - a čtvrté místo obsadil dvojnásobný olympijský medailista Fabien Lefevre. „Řada zahraničních závodníků v Troji trénuje na mistrovství světa. Pro nás to bylo dobré v tom, že závodníci se mohli porovnat se světovou elitou a tím měly závody v Praze výbornou úroveň. Někteří ze zahraničních slalomářů tu zůstávají až do MS, jiní se přesunou do Tacenu na světový pohár. My odjíždíme do Slovinska v úterý, ale náš tým bude ještě méně početný než jsem původně čekal," dodal na závěr Pultera.

Štěpánka Hilgertová - mistřyně republiky ve vodním slalomu 2013 kategorie K1 ženy  (foto Alena Ceplová)

Výsledky MČR v Praze na stránkách results.cz:

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF