Kanoe.cz

Pět týdnů před MS se v Praze pojede o domácí tituly na divoké vodě

O víkendu čeká českou kanoistiku další velká akce. Na kanále v Praze-Troji se odjede hlavní generálka na zářijové mistrovství světa - mistrovství republiky ve vodním slalomu. Kromě domácích titulů a zvýšení sebevědomí před poslední fází přípravy na světový šampionát půjde i o jedno místo v českém týmu pro vrchol sezony.

To jediné volné místečko vzniklo v kajaku mužů, kde Vít Přindiš nedokázal na mistrovství Evropy a třech světových pohárech ujet finálovou účast a tím pojistit svůj start na MS. O právo startovat před domácím publikem na mistrovství světa bude muset Přindiš bojovat s dalšími kajakáři právě během nadcházejícího víkendu. „Samozřejmě hlavní je souboj o jedno volné místo pro kajakáře na mistrovství světa, ale ve hře jsou i další místa pro čtvrté lodě startující na světových pohárech," potvrdil atraktivitu víkendových závodu v Troji šéftrenér reprezentace Jiří Pultera. Do pořadí se započítá výsledek z jarní domácí kvalifikace a dvoje body za umístění v sobotním a nedělním závodě českého poháru v Praze-Troji. Při rovnosti bodů bude rozhodovat vzájemný poměr vítězství.

Areál v Praze se vzpamatovává z červnových povodní. Členové pořadatelského klubu USK Praha v čele s šéfem organizačního výboru Jiřím Rohanem, odvádějí neskutečné množství práce a jen díky nim bude možné zářijové MS uskutečnit v Praze. V Troji už proběhly i první oficiální tréninky za účasti zahraničních týmů. Nadcházející víkend bude generálkou pro Rohanův tým, ačkoliv spousta práce je třeba ještě udělat. I proto Rohan vyzývá všechny dobrovolníky, kteří by měli chuť přiložit ruku k dílu, aby se hlásili na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Dobrovolníci budou v Praze potřeba už od třetího září, za tvrdou práci dostanou šanci být součástí jedné z největších sportovních akcí na našem území v tomto roce.

Pro reprezentaci začne také finální příprava na zářijové MS. Po mistrovství České republiky se reprezentace odebere do slovinského Tacenu na čtvrtý díl světového poháru a za další týden seriál SP vyvrcholí finálovými závody v Bratislavě. „Zatím to vypadá, že do Tacenu odjede hodně obměněný tým. Účast odřekly všechny tři první deblovky a i další závodníci Tacen z přípravy vypouští. Naopak do Bratislavy bychom měli vyjet v plném počtu," poodkrývá účast českých závodníků na dalších mezinárodních závodech Pultera. Vrcholem sezony však bude mistrovství světa. Ještě před jeho začátkem budou moci čeští diváci vidět naši špičku v akci na tradičních závodech pod lipenskou přehradou na přelomu srpna a září.

Rozpis závodů na webu:
http://www.rvp.results.cz/detail_akce.php?id=789

Živé výsledky můžete sledovat na webu:
http://live.results.cz/schedule.php?event=201322CPStroja

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF