Kanoe.cz

Pět týdnů před MS se v Praze pojede o domácí tituly na divoké vodě

O víkendu čeká českou kanoistiku další velká akce. Na kanále v Praze-Troji se odjede hlavní generálka na zářijové mistrovství světa - mistrovství republiky ve vodním slalomu. Kromě domácích titulů a zvýšení sebevědomí před poslední fází přípravy na světový šampionát půjde i o jedno místo v českém týmu pro vrchol sezony.

To jediné volné místečko vzniklo v kajaku mužů, kde Vít Přindiš nedokázal na mistrovství Evropy a třech světových pohárech ujet finálovou účast a tím pojistit svůj start na MS. O právo startovat před domácím publikem na mistrovství světa bude muset Přindiš bojovat s dalšími kajakáři právě během nadcházejícího víkendu. „Samozřejmě hlavní je souboj o jedno volné místo pro kajakáře na mistrovství světa, ale ve hře jsou i další místa pro čtvrté lodě startující na světových pohárech," potvrdil atraktivitu víkendových závodu v Troji šéftrenér reprezentace Jiří Pultera. Do pořadí se započítá výsledek z jarní domácí kvalifikace a dvoje body za umístění v sobotním a nedělním závodě českého poháru v Praze-Troji. Při rovnosti bodů bude rozhodovat vzájemný poměr vítězství.

Areál v Praze se vzpamatovává z červnových povodní. Členové pořadatelského klubu USK Praha v čele s šéfem organizačního výboru Jiřím Rohanem, odvádějí neskutečné množství práce a jen díky nim bude možné zářijové MS uskutečnit v Praze. V Troji už proběhly i první oficiální tréninky za účasti zahraničních týmů. Nadcházející víkend bude generálkou pro Rohanův tým, ačkoliv spousta práce je třeba ještě udělat. I proto Rohan vyzývá všechny dobrovolníky, kteří by měli chuť přiložit ruku k dílu, aby se hlásili na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Dobrovolníci budou v Praze potřeba už od třetího září, za tvrdou práci dostanou šanci být součástí jedné z největších sportovních akcí na našem území v tomto roce.

Pro reprezentaci začne také finální příprava na zářijové MS. Po mistrovství České republiky se reprezentace odebere do slovinského Tacenu na čtvrtý díl světového poháru a za další týden seriál SP vyvrcholí finálovými závody v Bratislavě. „Zatím to vypadá, že do Tacenu odjede hodně obměněný tým. Účast odřekly všechny tři první deblovky a i další závodníci Tacen z přípravy vypouští. Naopak do Bratislavy bychom měli vyjet v plném počtu," poodkrývá účast českých závodníků na dalších mezinárodních závodech Pultera. Vrcholem sezony však bude mistrovství světa. Ještě před jeho začátkem budou moci čeští diváci vidět naši špičku v akci na tradičních závodech pod lipenskou přehradou na přelomu srpna a září.

Rozpis závodů na webu:
http://www.rvp.results.cz/detail_akce.php?id=789

Živé výsledky můžete sledovat na webu:
http://live.results.cz/schedule.php?event=201322CPStroja

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF