Kanoe.cz

O složení reprezentace kanoistů pro MS a ME rozhodne divoká Trója

Druhá, poslední a rozhodující část domácí kvalifikace pro MS, ME a SP čeká na slalomáře o víkendu v Praze Tróji. O uplynulém víkendu se nominace rozjela ve Veltrusech a výsledky tam dosažené slibují napínavou bitvu o reprezentační dresy.

V klidu může být snad jen singlkanoista Stanislav Ježek, dvojnásobný vítěz z Veltrus, který má už teď v podstatě jistotu startu na vrcholných mezinárodních soutěžích. Čtyřbodový náskok v čele kvalifikační tabulky před pronásledovateli má i kajakář Vavřinec Hradílek a také on je velmi blízko postupu. V kategorii kajakářek i deblkanoistů už je situace mnohem vyrovnanější a spekulovat o úspěšných kvalifikantech snad ani nemá smysl. Jediný ze zbylých vodáků, na kterého má ještě smysl si vsadit, je singlkanoistka Kateřina Hošková, která letos soupeřkám výkonnostně výrazně odskočila. Své postavení však musí Kateřina obhájit i výsledkově, což se jí v nedělním závodě nepodařilo.


Díky změně pravidel ICF pro seriál světových pohárů, však půjde nejenom o první tři lodě v každé z lodních kategorii pro start na MS a ME, ale ve střehu budou i další dva kajakáři a jedna kajakářka, kterým půjde o dodatečná místa pro start na závodech Světového poháru. 


Na pražském kanálu půjde také o mistrovské medaile. V Tróji se v sobotu rozdají domácí tituly v závodech oddílových hlídek, které tvoří vždy tři lodě v každé z kategorií. Dlouhodobě se tato soutěž zužuje na souboj dvou gigantů Dukly Brandýs a USK Praha. Uvidíme jestli hegemonii těchto klubů dokáže některý z menších oddílů narušit a vybojovat cenný kov. Závod hlídek se na rozdíl od individuálních závodů jede pouze na jednu jízdu.


Rozpisy víkendových závodů: http://rvp.results.cz/detail_akce.php?id=599

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF