Kanoe.cz

Singlíř Ježek v nominaci bez porážky, v deblech tvrdá zákulisní bitva

První polovina nominace do českého národního týmu přinesla ve Veltrusech řadu překvapivých momentů. I díky dvěma naprosto rozdílným tratím došlo k velkému promíchání pořadí mezi nejlepšími. Po dlouhých letech se pouze v jedné kategorii prosadil na nejvyšší stupínek stejný závodník.
Ten, komu se to povedlo, je singlkanoista Stanislav Ježek. Díky dvěma vítězstvím má Ježek jako jediný plný počet dvaadvaceti kvalifikačních bodů a do druhé půlky kvalifikace může jít už celkem v klidu. Stejně jako Standa Ježek má čtyřbodový náskok na čele domácí nominace kajakář Vavřinec Hradílek. V ženském kajaku (vede Kateřina Kudějová), v deblkánoi mužů (vede Volf se Štěpánkem) i v ženské singlkánoi (vede Kateřina Hošková) je na předních místech pořádný nával a o pořadí rozhodují pouze jednotky bodů.
 
3. a 4. Český pohár ve Veltrusech se jel za nádherného počasí a na místní kanál i překvapivě v bezvětří. Výsledky na předních místech se mezi sobotou a nedělí hodně lišily a nominace se tak hodně vyrovnala. Naopak obsazení finálových desítek se mezi závody nezměnilo téměř vůbec. Největší rozdíl mezi sobotním a nedělním závodem najdeme ve vytýčených tratích. V sobotu převládala plynulost a nenáročnost, v neděli spíše opak. Stavitel nedělní tratě Milan Bílý se pokusil o téměř nadlidský výkon, totiž vytvořit na kanále ve Veltrusech obtížný slalom. Cíl sice zkušený trenér splnil, příliš pochval od závodníků a trenérů si nevyslechl. Po skončení finále ho alespoň v duchu několik závodníků určitě pochválilo. Mezi gratulanty rozhodně nechyběl juniorský kajakář Jiří Prskavec. Osmnáctiletý borec z USK Praha zaskočil všechny favority včetně Vávry Hradílka a vítězstvím se postaral o největší překvapení víkendu. Dnes se na Vltavě dařilo i Štěpánce Hilgertové, která po sobotním pátém místě zvítězila a poskočila na třetí místo průběžné kvalifikace za Kateřinu Kudějovou a Irenu Pavelkovou. Ze hry o český dres není ani sedmá žena posledního MS Marie Řihošková, která i přes velké zdravotní trable ztrácí pouze dva body na třetí Hilgertovou.
 
Stejně jako loni je nominace největší bitvou v kategorii deblkanoistů. Debly způsobily o víkendu nejvíce rozruchu na vodě a posléze i na břehu a je to navíc kategorie, v níž od soboty do neděle po výsledkové stránce nezůstal kámen na kameni. Sobotní vítězové Václav Hradílek se Štěpánem Sehnalem na problematické brance číslo 16 po dlouhých debatách rozhodčích inkasovali padesát trestných vteřin a propadli se až na deváté místo. Největší favorité Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem dojeli původně třetí, dodatečně připočtený ťuk z devatenáctky je však srazil o místo níž. Ani tento verdikt však nebyl definitivní. Konečné rozhodnutí přišlo až o půl jedenácté večer po několikahodinových diskusích zainteresovaných činovníků. Výsledek trochu připomíná pohádku Pyšná princezna a legendární scénu odvolávám, co jsem odvolal. Také rozhodčí odvolali své rozhodnutí a dotek na devatenáctce u Volfíků vyzmizíkovali. Ťuk, který byl dvojici dodatečně připsán se totiž„objevil“ na neoficiálním videu a tudíž nemůže být uznán. Jestli dotek na brance byl nebo ne tak už nikoho nemusí zajímat, vědí to možná jen sami Volfíci. Každopádně dvousekundová penalizace byla odstraněna a Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem znovu poskočili na původní třetí místo. Na absolutní vítězství však v neděli Volfíci nedosáhli (kvůli ťuku na osmnáctce, který jim zůstal) a z výhry se může radovat dvojice Ondřej Karlovský Jakub Jáně, která navázala na dvě prvenství z úvodních Českých pohárů ve Špindlu a hlavně výrazně vylepšila sobotní sedmé místo.
 
Přes zimu si pozici jasné jedničky v ženském singlu pro sebe urvala Kateřina Hošková. Ve Veltrusech však svou pozici vítězstvím potvrdila jen v úvodním závodě. V neděli sice jela ze všech šesti žen o „světelný rok“ rychleji, padesátka na osmnáctce, ale znamenala propad na třetí místo. Výpadek by však rozhodně neměl být pro Kateřinu problém a za týden bude chtít v Praze ukázat svou letošní formu v tom nejlepším světle.
 
Výsledky 3. ČP a 1. nominačního závodu do seniorské reprezentace:
 Výsledky 4. ČP a 2. nominačního závodu do seniorské reprezentace (bez opravy v kategorii deblkanoistů):
 
Průběžné neoficiální pořadí nominace po dvou závodech v excelu na kanoe.cz:
 
Záznam z Veltrus můžete sledovat ve středu 11. 5. od 13:45 na programu ČT 4  a posléze také shlédnout v archívu ČT na stránce: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10352413406-cesky-pohar-ve-vodnim-slalomu-veltrusy/21147129634/
 

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF