Kanoe.cz

Ve Veltrusech se rozjede nominace českých slalomářů na Mistrovství Evropy a světa

Slalomářům na divoké vodě začínají nejpernější chvíle celého roku. Během dvou po sobě následujících víkendů se rozhodne o celé sezóně. Před aspiranty na český seniorský dres se totiž už velice zřetelně rýsuje náročná domácí kvalifikace. O co v ní půjde? O hodně.

 Nejprve jsou ve hře tři místa na červnové Mistrovství Evropy ve španělském  La Seu d’Urqell. Ve druhé řadě půjde o kvalifikaci na letošní seriál Světových pohárů (pět lodí v kategorii kajakářů, čtyři kajakářky a tři lodě v debl a singlkánoích).  No a na závěr se pojede o to nejdůležitější, o účast na zářijovém Mistrovství světa v Bratislavě (první dvě lodě se nominují automaticky, třetí musí kvalifikaci potvrdit během ME nebo SP). V předolympijské sezóně tedy znovu půjde o hodně a opět se o osudu sezóny rozhodne během pouhých devíti dnů. V boji o reprezentační dres se představí asi všichni loňští reprezentanti, včetně nestárnoucí kajakářky Štěpánky Hilgertové, loňského druhého muže světového kajaku Vavřince Hradílka nebo stříbrných medailistů z poslední olympiády v Pekingu dvojice Jaroslav Volf  a Ondřej Štěpánek.

Domácí kvalifikace má už dlouhá léta stejná pravidla. Během dvou po sobě jdoucích víkendů, odjedou kanoisté čtyři České poháry, z nichž nejlepší tři výsledky se podle olympijského bodování (první místo jedenáct bodů, druhé devět, třetí osm,... až desáté místo jeden kvalifikační bod) vloží do tabulky, která šéftrenérovi Jiřímu Pulterovi prozradí, které tři nejlepší lodě v každé z kategorií si zajistily postup na mezinárodní scénu. Jediné co se každý rok mění je termín domácí kvalifikace a vodácké tratě, které o složení reprezentace rozhodnou. Oproti loňské náročné kvalifikaci v Bratislavě a na Trnávce letos šáhli trenéři po mnohem klidnějších vodách. První dva kvalifikační závody tak uvidí už o tomto víkendu umělá dráha ve Veltrusech a o týden později se rozhodne na kanále v pražské Tróji. Zapomínat také nesmíme na reprezentanty do 23 let, kteří ze stejných čtyř závodů mohou z prvních tří míst postoupit  na evropský šampionát do 23 let, který se jede v polovině července v bosenské Banja Luce.

Rozpisy 3. a 4. ČP a zároveň 1. a 2. nominačního závodu seniorské reprezentace:
http://rvp.results.cz/detail_akce.php?id=596

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF