Kanoe.cz

Slalomáři zahájili ČP a junioři začali kvalifikaci na ME

Slalomáři na divoké vodě se poprvé v letošní sezóně představili v nejvyšších závodech před domácím publikem. Jedna z nejnáročnějších tratí světa na Labi mezi Špindlerovým Mlýnem a Vrchlabím přivítala českou špičku při závodech Českého poháru.

Ve vlnách studeného Labe se sice nepředstavila úplně kompletní špička, velká většina českých hvězd však nechyběla. V místě zvaném Studené koleno se Labe zařezává do skal a vytváří sérii peřejí, které mají respekt mezi všemi závodníky. Studené koleno tentokrát nedostálo svému jménu a závody slalomářů probíhaly v příjemném jarním podnebí i teplotách. V kanoistických disciplínách se v obou dnech stali vítězi stejní závodníci. Singlkanoistům vládl Stanislav Ježek, v deblkánoích se po oba dny radovala dvojice Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm a mezi ženami singlířkami na Labi jasně vládla Kateřina Hošková. Stereotyp v podobě jmen vítězů se vyhnul kajakovým kategoriích. Sobotní vítězství v ženském kajaku bylo asi vůbec největším překvapením víkendu, když zlato získala Veronika Vojtová, která porazila druhou Štěpánku Hilgertovou. Nejslavnější česká kajakářka stanula na nejvyšším stupínku až o den později. Jedno vítězství si z Krkonoš odvezl i nejlepší český kanoista loňského roku Vavřinec Hradílek, který stejně jako Hilgertová vyhrál v nedělním závodě a o místo vylepšil sobotní výsledek, kdy podlehl Vítkovi Přindišovi.

 

Pokud úvodní závody Českého poháru nebyly příliš důležité pro seniorské závodníky, junioři zahájili kvalifikaci na červencové Mistrovství Evropy. Juniorská kvalifikace se letos skládá z celkem z pěti závodů, z nichž se však do konečné tabulky počítají pouze tři nejlepších výkony. Špatný výsledek v úvodním kvalifikačním závodě ve Špindlu (nedělní 2.ČP) tak ještě neznamená katastrofu, vítězství však výrazně pomůže k úspěšnému zvládnutí kvalifikace. Tento kousek, tedy triumf v prvním nominačním klání na ME, se v kajaku podařil Jiřímu Prskavcovi (USK Praha) v deblech dvojici Lukáš Rohan - Adam Svoboda (USK Praha), v singlkánoi byl nejlepší Marek Cepek (KVS Písek) a nejrychlejší kajakářkou se stala Barbora Valíková (KK Opava). Kvalifikace na ME juniorů pokračuje až za tři týdny při dvou závodech Českých pohárů v Praze.

 

Výsledky:
Sobota 1. ČP ve slalomu: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=11029S101

Neděle 2. ČP ve slalomu: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=11030S201

 

Fotogalerie I. - Ladislav Vlček

Fotogalerie II. - Ladislav Vlček

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF