Kanoe.cz

Kajakář Vít Přindiš obsadil poslední volné místo pro slalomové MS

Závody pod Lipnem skončily seriály nejvyšších českých závodů ve slalomu a sjezdu na divoké vodě. Slalomáři dnes bojovaly také o tituly mistrů republiky a navíc se rozhodovalo v mužském kajaku o tom, kdo jako třetí doplní dvojici Hradílek Hilgert pro nadcházející Mistrovství světa ve slovinském Tacenu. Tím šťastným se po dramatickém průběhu stal Vít Přindiš, který už na jaře zaskočil na SP a také nedávném Mistrovství Evropy za zraněného Ivana Pišvejce.

Na divokou vodu se před MS také vrátil bronzový kajakář evropského šampionátu z Bratislavy Vavřinec Hradílek. Vávra ještě v sobotu nestartoval a léčil zraněný krk, dnes se však už ve svém kajaku objevil, s přehledem zvítězil a získal titul mistra republiky. Vítovi Přindišovi stačilo k jistotě startu na MS dnešní čtvrté místo, které přidal k sobotnímu prvenství. O nominaci ho dnes mohl připravit včera třetí Michal Buchtel. Loňský mistr světa v závodě hlídek mocně bojoval a dojel druhý za Hradílkem, což nestačilo a letos bude MS bez něj. Titul mistrů republiky na Lipně získala také dvojice Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Zlato obhájila v kategorii kajakářek Marie Řihošková a v mužském singlu si zlatou medaili pověsil na krk Vítězslav Gebas. V kategorii singlkanoistek se ve velice dobrém světle před MS představila Kateřina Hošková, která v sobotu dokázala projet všemi brankami a potvrdila své velké zlepšení. Hošková navíc uspěla i v kajaku, kde v dnešním MČR dojela třetí za vítěznou Řihoškovou a stříbrnou Kateřinou Kudějovou.

Pro českou reprezentaci byly závody na Lipně mezihrou mezi evropským a světovým šampionátem. Za dva týdny se bude ve slovinském Tacenu soutěžit o nejcennější světové medaile a Češi ukázali, že jsou připraveni. Do dějiště MS odjíždějí naši slalomáři už příští víkend, aby měli čas vyladit formu a hlavně si zažít soutěžní trať.

Výsledky: 7. ČP ve slalomu, MČR ve slalomu

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF