Kanoe.cz

Mistrovství Evropy ve slalomu začíná pod přívaly vody

Na slovenské umělé slalomové dráze v Čunovu startuje jubilejní desáté Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Zítra se závodní program rozjede kvalifikacemi kajakářů a singlkanoistů a neohrozí to ani mimořádně vysoká hladina v řece Dunaji, která se blíží průtoku 5000m3 (hodnota, která protékala Prahou při katastrofálních povodních v roce 2002).
Přestože kánal u Bratislavy neustále bičuje vytrvalý déšť, nálada v českém týmu je velmi dobrá a na závody v „domácím“ prostředí se Češi těší. Před měsícem a půl se právě v Čunovu rozjela česká nominace do reprezentace a teď se třináctka našich nejlepších lodí na Slovensko vrací, aby bojovala o medaile. V týmu ČR je řada stálic v čele s deblovkou Volf – Štěpánek a kajakářky Hilgertové, do Čunova však zamířili i nováčci. Na obtížný kanál se spustí také singlkanoistka Kateřina Hošková. Pro Kateřinu bude premiérový start na ME v singlovce o to pikantnější, že právě na této dráze jako juniorka vybojovala titul mistryně Evropy do 23 let. Před osmi lety však Hošková triumfovala v kategorii kajakářek, teď by mohla přidat z oblíbeného kanálu další úspěch, tentokrát jako singlkanoistka.
Program ME je rozdělen do čtyř dnů. Ve čtvrtek se dopoledne utkají o postup do semifinále kajakáři a singlkanoisté a odpoledne si to ty samé kategorie rozdají o postup v hlídkách. V pátek je stejný program připraven pro kajakářky, deblkanoisty a singlkanoistky. Sobota bude patřit v Čunovu semifinálovým (dopoledne) a finálovým (odpoledne) jízdám singlířek, kajakářů a singlířů a to v individuálních kategoriích. V neděli se ME uzavře individuálními závody kajakářek a deblkanoistů. Úplnou tečkou bude finále hlídek (start v 15:15). Obrovskými favority jsou ve všech kategoriích (snad pouze s výjimkou kajakářů) reprezentanti domácího Slovenska. Zajímavý je také pohled do startovních listin, kde najdeme řadu známých a favorizovaných jmen i v druhé lodní kategorii. Na deblu se tak představí třeba slovinský mistr světa na kajaku Kralj a v singlu žen uvidíme slovenskou hvězdu kajakového nebe Janu Dukátovou.
Oficiální stránky ME i s programem a startovními listinami: http://sk.canoeslalomeuro2010.org/
Závody bude možné sledovat i v TV a to prostřednictvím STV 3:

Sobota od 9:55 a 13:55
Neděle od 9:55 a 12:55

 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF