Kanoe.cz

Mistrovství Evropy ve slalomu začíná pod přívaly vody

Na slovenské umělé slalomové dráze v Čunovu startuje jubilejní desáté Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Zítra se závodní program rozjede kvalifikacemi kajakářů a singlkanoistů a neohrozí to ani mimořádně vysoká hladina v řece Dunaji, která se blíží průtoku 5000m3 (hodnota, která protékala Prahou při katastrofálních povodních v roce 2002).
Přestože kánal u Bratislavy neustále bičuje vytrvalý déšť, nálada v českém týmu je velmi dobrá a na závody v „domácím“ prostředí se Češi těší. Před měsícem a půl se právě v Čunovu rozjela česká nominace do reprezentace a teď se třináctka našich nejlepších lodí na Slovensko vrací, aby bojovala o medaile. V týmu ČR je řada stálic v čele s deblovkou Volf – Štěpánek a kajakářky Hilgertové, do Čunova však zamířili i nováčci. Na obtížný kanál se spustí také singlkanoistka Kateřina Hošková. Pro Kateřinu bude premiérový start na ME v singlovce o to pikantnější, že právě na této dráze jako juniorka vybojovala titul mistryně Evropy do 23 let. Před osmi lety však Hošková triumfovala v kategorii kajakářek, teď by mohla přidat z oblíbeného kanálu další úspěch, tentokrát jako singlkanoistka.
Program ME je rozdělen do čtyř dnů. Ve čtvrtek se dopoledne utkají o postup do semifinále kajakáři a singlkanoisté a odpoledne si to ty samé kategorie rozdají o postup v hlídkách. V pátek je stejný program připraven pro kajakářky, deblkanoisty a singlkanoistky. Sobota bude patřit v Čunovu semifinálovým (dopoledne) a finálovým (odpoledne) jízdám singlířek, kajakářů a singlířů a to v individuálních kategoriích. V neděli se ME uzavře individuálními závody kajakářek a deblkanoistů. Úplnou tečkou bude finále hlídek (start v 15:15). Obrovskými favority jsou ve všech kategoriích (snad pouze s výjimkou kajakářů) reprezentanti domácího Slovenska. Zajímavý je také pohled do startovních listin, kde najdeme řadu známých a favorizovaných jmen i v druhé lodní kategorii. Na deblu se tak představí třeba slovinský mistr světa na kajaku Kralj a v singlu žen uvidíme slovenskou hvězdu kajakového nebe Janu Dukátovou.
Oficiální stránky ME i s programem a startovními listinami: http://sk.canoeslalomeuro2010.org/
Závody bude možné sledovat i v TV a to prostřednictvím STV 3:

Sobota od 9:55 a 13:55
Neděle od 9:55 a 12:55

 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF