Kanoe.cz

Slalomový tým pro ME se třemi nováčky povedou zkušení reprezentanti

Vítězka obou závodů na Trnávce Štěpánka HilgertováJe jasno. Dnes se definitivně rozhodlo, kdo bude reprezentovat ČR ve slalomu na nadcházejícím Mistrovství Evropy a Světových pohárech. Závody na Trnávce vesměs sedly zkušeným závodníkům, a tak se výběr Jiřího Pultery příliš oproti minulosti neproměnil.

Dvěma vítězstvími si postup z prvního místa zajistili Štěpánka Hilgertová a deblovka Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek. Sobotní triumf a nedělní zlato zase k celkovému prvenství v kvalifikaci vyneslo Standu Ježka na singlu a Vávru Hradílka na kajaku. Nové tváře se daly čekat v kategorii deblířů, kde dvě reprezentační lodě ukončily na podzim svou sportovní kariéru. Za suverénním Volfem a Štěpánkem, kteří po zaváhání v prvním kvalifikačním závodě už zbytku kvalifikace jasně vládli, skončila v nominačním žebříčku loď Lukáš Přinda – Jan Havlíček. Poslední postupové místo v deblech si vybojovala posádka Tomáš Koplík – Jakub Vrzáň. Koplík s Vrzáněm alias Šmoulové spolu s Marií Řihoškovou jako jediní přetavili vítězství v prvním kvalifikačním závodě v postup na ME. Mezi „staré známé“ se dokázal prosadit ještě dnešní vítěz kategorie singlkanoistů Michal Jáně. Zbytek výběru se Jiřímu Pulterovi nezměnil, i když pravda to je jen částečná. Novinkou oproti loňskému roku je nominace pro kajakáře Luboše Hilgerta, ten však v reprezentaci není úplným nováčkem. V roce 2007 dokázal s Hradílkem a Pišvejcem vybojovat bronz v hlídkách na MS v brazilském Foz do Iguazzu. Poslední novotou je reprezentační tým singlířek, které letos už mají oficiální MS. Nové šance se u nás pevně chytly dvě dámy, které poctivě odjely všechny čtyři náročné kvalifikační  závody. Lépe si v těchto kláních vedla výborná kajakářka Kateřina Hošková, která na Trnávce v obou případech zdolala Annu Kašparovou.

 ?Nováčci? Lukáš Přinda a Jan Havlíček

 Společně s kvalifikací na ME seniorů se uzavřela také nominace na ME do 23 let, které hostí první víkend v srpnu německý Markkleeberg.  Postup z první pozice si na tuto akci zajistili oba čeští obhájci titulu - kajakář Vavřinec Hradílek a jeho kolegyně Kateřina Kudějová. Aby toho nebylo málo, tak se dnes na Trnávce rozběhla také kvalifikace juniorů pro MS ve francouzském Foix a ME v jednou již zmiňovaném Markkleebergu. Jednoznačně nejlépe do kvalifikace skočila Karolína Galušková, která se konečně dočkala své první juniorské sezóny. Mladá kajakářka ze Sušice dnes celkově obsadila čtvrté místo a jasně vyhrála nad svými juniorskými kolegyněmi.

Vítěz kanakové nominace Vavřinec Hradílek

O víkendu, lépe řečeno v sobotu, se na umělém kanále jel také závod hlídek, kde se jako obvykle rozdělovaly medaile pouze mezi USK a Duklu. Reprezentanti Univerzitního sportovního klubu tentokrát byli mnohem úspěšnější a vybojovali tituly ve všech čtyřech kategoriích.

Výsledky závodů na Trnávce:
Slalom - 3. ČP, 4. ČP, MČR družstev
 Výsledky nominace. Fotografie od Ivy Zajacové a Davida Knebla na facebooku ČSK

Ještě několik fotogalerií k Trnávce a Čuňovu od Michala Jáně

TV záznam ze závodu na ČT4 Sport
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/21047129632-lodni-sporty/

 V posledním závodě se nominoval i Jan Mašek

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF