Kanoe.cz

Slalomáři jsou v polovině kvalifikace, která se na Slovensku pořádně zamotala.

První kolo nominace do české reprezentace je za námi. Víkend na slovenském kanále v Čunovu přinesl řadu překvapivých výsledků. První kvalifikační závod měl na stupních vítězů nečekané tváře, zatímco známá jména často skončila v poli poražených.

Volf se Štěpánkem dojeli v sobotu pátí, Vavřinec Hradílek šestý a kajakářka Hilgertová byla s padesátkou až devátá. Kdo si však myslel, že „staré pušky“ jen tak vyklidí pole, tak se šeredně mýlil. Na nedělní trati, která byla téměř zrcadlovým obrazem té sobotní, avšak o něco jednodušší, se zkušení borci vrátili do hry. Ve druhém Českém poháru vyhráli „Volfíci“ na deblu, Ježek v singlech a Hilgertová s Pišvejcem v kajakových kategoriích. Výsledkem prvních dvou závodů tak je to, že o místa na Mistrovství Evropy a Světové poháry se ve čtyřech kategoriích pojede o týden později na Trnávce. V poslední lodní kategorii - C1 ženy, na kterou si český vodní slalom stále bohužel teprve zvyká, se o místo na výsluní chtělo utkat trio závodnic. Do spleti slalomových tyčí se na umělé dráze poblíž Bratislavy nakonec v sobotu spustila jen Kateřina Hošková s Annou Kašparovou. Šestnáctiletá Petra Fryšová, která je nadějí pro tuto disciplínu, si v pátečním tréninku bolestivě zhmoždila záda a zranění ji nepustilo na start prvního Poháru. V neděli už mladá singlířka jela, ale hned v kvalifikaci si zranění obnovila a závod pro ni skončil. Za týden na Trnávce, by však i ona měla být připravena a sekundovat zkušenější Hoškové a Kašparové.

 V sobotu se do dvaadvaceti branek pustil bez respektu pražský singlkanoista Petr Karásek, který všem vytřel zrak a zvítězil před Standou Ježkem. Zkušenému Ježkovi vítězství uteklo o šťouch, který vyrobil na náročné protivodné šestnáctce. O den později však už Standa v peřejích Dunaje přemožitele nenašel. Překvapivé však každopádně je nedělní druhé místo Michala Jáněho.

Jako obvykle se velké věci děly v kategorii kajakářů. Podobně jako vloni do Českého poháru vletěl Tomáš Maslaňák. Odchovanec karvinské řeky Olše, kde aby člověk divokou vodu pohledal, v úvodním závodě vyhrál.  Za Maslaňákem dojel druhý Luboš Hilgert a třetí Vít Přindiš. Vítěz obou víkendových kvalifikací Vavřinec Hradílek v sobotu ve finále klesl na šesté místo a v neděli nestačil na Ivana Pišvejce, který prolétl trať v absolutně nejrychlejším čase.

 

Velmi, velmi zajímavá je letos kategorie deblkanoistů, Na české scéně se v současnosti pohybuje minimálně devět špičkových lodí, které si pořadí můžou jakkoliv prohodit. Mezi protřelými závodníky se vůbec neztrácejí mladí borci. Například loňští nejlepší junioři Kašpar se Šindlerem si o reprezentaci řekli sobotním čtvrtým a dnešním druhým místem. Výborně kvalifikaci rozjeli sobotní vítězové Koplík s Vrzáněm, kteří dnes přidali čtvrtou příčku. Nedělní vítězství by mělo uklidnit Volfa se Štěpánkem. Naše dlouhodobě nejlepší loď sice v sobotu dojela pátá, ale kromě nedělního zlata vyhrála i obě víkendové kvalifikace a postup by jim rozhodně neměl uniknout.

V ženském kajaku má slušně našlápnuto sobotní vítězka a nedělní stříbrná žena čunovských klání Marie Řihošková. Vítězství v nedělním závodě hodně pomohlo Štěpánce Hilgertové, které to v sobotu hodně nesedlo, a brala jen dva nominační body za deváté místo. Dvakrát třetí dojela Kateřina Kudějová, která, tak jako vloni, patří k horkým kandidátkám na jedno ze tří míst pro český tým.  Podceňovat však nemůžeme ani dvakrát čtvrtou Marcelu Sadilovou. Zkušená kajakářka od letošního roku pádluje při práci, ale často právě situace, kdy se závodnice dostane do pozice, že „nemusí“ je osvobozující a přinese ji nejlepší výsledky. Jestli se jí podaří zaskočit jednu ze zmiňovaných kolegyň nebo Irenu Pavelkovou, která je také jednou z hlavních favoritek se dozvíme přesně za týden.

Autor fotek v textu: Iva Zajacová
Víc fotografií od Ivy na facebooku ČSK.

Výsledky slalomových závodů ČP v Čunovu:
Finále A a B v souboru PDF na kanoe.cz (sobota, neděle)
Ke kompletnímu výpisu výsledků se musí pronavigovat přes stránky www.mates.sk

Fotogalerie - Ivo Eichler


Nominační kritéria pro A tým a tým do 23 let v roce 2010

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF