Kanoe.cz

Volfíci, Hilgertová a další rozjedou reprezentační nominaci na Slovensku.

Slalomářům začne v sobotu první a pro mnohé klíčová část sezóny. Na umělém kanále v Čunovu nedaleko Bratislavy se rozehraje nominace do českého reprezentačního týmu pro rok 2010.

Kritéria a systém nominace pro tento rok se dost změnil, to hlavní však zůstává. Během pouhých devíti dnů se rozhodne o sportovním bytí a nebytí v tomto kanoistickém roce. O další rok v týmu České republiky bude usilovat většina tváří, na které jsme si v minulých letech zvykli. Chybět nebudou deblíři Volf se Štěpánkem, kajakářka Hilgertová, singlkanoista Ježek ani Kanoista roku 2009 kajakář Vavřinec Hradílek. O reprezentační dres naopak nebude po více než patnácti letech usilovat dvojice Jiras – Máder. Na startu také neuvidíme posádku Pospíšil – Mrůzek. David Mrůzek se v současné chvíli věnuje dvouměsíčnímu synovi a svou bohatou sportovní kariéru pravděpodobně uzavřel. Bez Pospíšila se však závody nominační klání přeci jen neodehrají. Několikanásobný mistr světa v hlídkách pro novou sezónu našel parťáka v osobě Vojtěcha Malého - reprezentanta ČR v raftingu. Pospíšil s Malým se tak zařadí mezi několik favorizovaných lodí v kategorii deblířů, která by spolu s kajakářkami letos měla patřit k těm nejvyrovnanějším.

 Podobně jako v minulých letech se tento víkend v Čunovu a příští týden na Trnávce budou porovnávat výkony mladých a zkušených závodníků. V zimní přípravě se řada reprezentantů připravovala individuálně v Austrálii a téměř třicet závodníků vyrazilo na důležitý tréninkový kemp do Řecka. Pro průběh nominace, a vůbec celé sezóny, by mělo být pozitivním impulzem několik novinek v systému nominace. První zásadní změnou v reprezentační matematice je fakt, že se rozšířil počet bodovaných míst a body do žebříčku pro ME (to se shodou okolností koná na začátku června právě v Čunovu) budou brát všichni účastníci finále a ne jen prvních osm, jak tomu bylo doposud. Co však v bodování zůstává, je nadhodnocení prvního místa o jeden bod, což často hraje zásadní roli v konečném součtu. Druhou podstatnou novinkou je, že start na MS si závodníci budou muset potvrdit. Pokud se reprezentant neumístí na ME nebo Světovém poháru, mezi nejlepší desítkou, bude muset o účast na zářijovém Mistrovství světa ve Slovinsku bojovat ještě jednou na sklonku srpna při závodech ČP na Lipně.

Rozpisy slalomových závodů ČP v Čunovu
Nominační kritéria pro A tým a tým do 23 let v roce 2010

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF