Kanoe.cz

Volfíci, Hilgertová a další rozjedou reprezentační nominaci na Slovensku.

Slalomářům začne v sobotu první a pro mnohé klíčová část sezóny. Na umělém kanále v Čunovu nedaleko Bratislavy se rozehraje nominace do českého reprezentačního týmu pro rok 2010.

Kritéria a systém nominace pro tento rok se dost změnil, to hlavní však zůstává. Během pouhých devíti dnů se rozhodne o sportovním bytí a nebytí v tomto kanoistickém roce. O další rok v týmu České republiky bude usilovat většina tváří, na které jsme si v minulých letech zvykli. Chybět nebudou deblíři Volf se Štěpánkem, kajakářka Hilgertová, singlkanoista Ježek ani Kanoista roku 2009 kajakář Vavřinec Hradílek. O reprezentační dres naopak nebude po více než patnácti letech usilovat dvojice Jiras – Máder. Na startu také neuvidíme posádku Pospíšil – Mrůzek. David Mrůzek se v současné chvíli věnuje dvouměsíčnímu synovi a svou bohatou sportovní kariéru pravděpodobně uzavřel. Bez Pospíšila se však závody nominační klání přeci jen neodehrají. Několikanásobný mistr světa v hlídkách pro novou sezónu našel parťáka v osobě Vojtěcha Malého - reprezentanta ČR v raftingu. Pospíšil s Malým se tak zařadí mezi několik favorizovaných lodí v kategorii deblířů, která by spolu s kajakářkami letos měla patřit k těm nejvyrovnanějším.

 Podobně jako v minulých letech se tento víkend v Čunovu a příští týden na Trnávce budou porovnávat výkony mladých a zkušených závodníků. V zimní přípravě se řada reprezentantů připravovala individuálně v Austrálii a téměř třicet závodníků vyrazilo na důležitý tréninkový kemp do Řecka. Pro průběh nominace, a vůbec celé sezóny, by mělo být pozitivním impulzem několik novinek v systému nominace. První zásadní změnou v reprezentační matematice je fakt, že se rozšířil počet bodovaných míst a body do žebříčku pro ME (to se shodou okolností koná na začátku června právě v Čunovu) budou brát všichni účastníci finále a ne jen prvních osm, jak tomu bylo doposud. Co však v bodování zůstává, je nadhodnocení prvního místa o jeden bod, což často hraje zásadní roli v konečném součtu. Druhou podstatnou novinkou je, že start na MS si závodníci budou muset potvrdit. Pokud se reprezentant neumístí na ME nebo Světovém poháru, mezi nejlepší desítkou, bude muset o účast na zářijovém Mistrovství světa ve Slovinsku bojovat ještě jednou na sklonku srpna při závodech ČP na Lipně.

Rozpisy slalomových závodů ČP v Čunovu
Nominační kritéria pro A tým a tým do 23 let v roce 2010

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF