Kanoe.cz

Reprezentanti ukázali sílu před MS

Marie ŘihoškováUž ve středu odjíždí česká výprava na Mistrovství světa do Španělska a formu před vrcholem sezóny si mohli reprezentanti otestovat při domácím šampionátu pod lipenskou přehradou. Z českých hvězd chyběla na startu pouze kajakářka Hilgertová, která dala přednost individuálnímu tréninku.

 

 

Už v sobotu se v divokých vodách Vltavy jel sedmý závod českého poháru, který byl generálkou na nedělní republiku. Specifická lipenská trať se jezdí pouze jednou ročně a znovu mnohým pořádně zamotala hlavu. V průběhu obou dní se tak ani v jedné kategorii nezrodil stejný vítěz.

Při neúčasti Hilgertové obhájila v ženském kajaku mistrovský titul Marie Řihošková, která vyhrála před stále se lepšící čtrnáctiletou Karolínou Galuškovou. Bronz si naopak vybojovala o generaci zkušenější Marcela Sadilová. V deblech si pro titul dopádloval Marek Jiras s Tomášem Mádrem. Zkušená posádka, která ohlásila po MS konec aktivní činnosti, zažila v sobotu hodně nepříjemný den. Marek Jiras si hned v úvodu kvalifikační jízdy obnovil zranění ramene a těsně nad cílem si i zadák Máder natáhl zádový sval, čímž jejich závod nešťastně skončil. Po dojetí Jiras ani nevěděl, jestli do nedělního klání vůbec bude moct nastoupit. Zdravotní stav se naštěstí pro „Šneky“ zlepšil a to dokonce tak, že nakonec vybojovali zlato. Cestu k vítězství jim usnadnila padesátka Jaroslava Volfa a Ondry Štěpánka, kteří v kvalifikaci nezvládli průjezd Váňovým skokem, a šance na zopakování sobotního vítězství byla rázem v nedohlednu. Za zlatými Jirasem a Mádrem si na stupních vítězů převzali stříbrné kovy Jaroslav Pospíšil a David Mrůzek. Bronz patří posádce Václav Hradílek – Štěpán Sehnal. V singlu mužů si po bronzu ze soboty vylepšil náladu zlatem Stanislav Ježek, který o dvě vteřiny porazil sobotního vítěze a zároveň oddílového i reprezentačního kolegu Jana Maška. Třetím nejrychlejším singlířem byl dnes Vítězslav Gebas. V mužském kajaku se tentokrát příliš nedařilo dosavadnímu suverénovi domácích vod Vavřinci Hradílkovi. V sobotu mladý olympionik zajel nejrychleji, ale dva doteky ho sesadily na bronz. V neděli startoval do finále s druhým časem a tentokrát ho srazilo k zemi podjetí poslední protivodné branky a výrazná časová ztráta, kterou tak nabral. Z vítězství a titulu mistra republiky se po výborných obou jízdách raduje Michal Buchtel. Nečekané stříbro bere Zdeněk Ornst a bronz patří Vítu Přindišovi. Výborně zajel i junior Jiří Prskavec, který skončil hned za medailisty jako čtvrtý. Mistrovstvím republiky na Lipně se také uzavřel seriál letošních českých pohárů ve slalomu. Na naší reprezentaci se však valí největší akce roku, kterou bude MS ve španělském Seu d’Urqell. Šampionát startuje 9. září.

Finále MČR slalom Lipno 30. 8. 2009

Fotogalerie z průběhu finále kajaku žen, deblů a kajakářů (kliknout na foto
Výsledky MČR ve slalomu

Výsledky sobotního 7. ČP ve slalomu  

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF