Kanoe.cz

Galušková je nejmladší vítězkou českého poháru ve slalomu

Nevídaná událost se v neděli přihodila na divoké vodě pod Špindlerovým Mlýnem, kdy historicky poprvé ve slalomu na divoké vodě zvítězila kajakářka žákovského věku. Tou, které se tento vskutku husarský kousek povedl je čtrnáctiletá Karolína Galušková ze Sušice.
K vítězství ji vynesla bezchybná, dravá jízda a v labských peřejích na ni dnes nikdo včetně reprezentantky Marie Řihoškové neměl. Mladičká závodnice opanovala i juniorskou nominaci, paradoxně to však pro ni nic neznamená, protože podle regulí ICF nesmí na vrcholných mezinárodních soutěžích startovat žádný sportovec mladší patnácti let.
Slalomy pod Labskou přehradou měly vcelku tradiční kulisu. V sobotu dostály peřeje ve Studeném koleni svému jménu a kanoistické klání provázel chlad a přeháňky. Ve startovním poli chybělo mnoho reprezentantů, kteří se v pátek večer vrátili z britského Nottinghamu ze soustředění, ale o závodníky přesto nebyla nouze. Start na divokém Labi si však ani po náročném týdnu nenechal ujít kajakář Vavřinec Hradílek a stejně jako ve všech předchozích závodech to pro něj znamenalo vítězství. Hradílek tak i nadále proplouvá letošní sezónou se suverenitou, která je v kajaku téměř nevídaná.
Při neúčasti A týmu v kategorii singlkánoistů si dvojnásobnou palmu vítězství ze Studého kolena odváží Vítězslav Gebas, kterému před čtrnácti dny proklouzla nominace do seniorského týmu těsně mezi prsty. V nedělním finále byli diváci na břehu také svědky jedné dramatické události, o níž se postaral Petr Karásek z USK. Špičkový singlíř podcenil nájezd do šestnácté protivodky a „nabalil“ se do průjezdu mezi břehem a skálou v korytě. V hrozivě vyhlížející situaci pak kanoista musel zaklíněný čekat na vysvobození z rukou záchranné služby, která neváhala se po hlavě vrhnout do zpěněných peřejí a dostat se ke Karáskovi na opačný břeh Labe. V kategorii deblkanoistů chyběly, stejně jako v singlech, nejlepší tři lodě a to otevřelo cestu dalším posádkám. V sobotu se nabídnutou šanci podařilo nejlépe využít posádce Lukáš Přinda – Jan Havlíček, pro které to bylo vůbec první vítězství na závodech českého poháru v jejich kariéře. V nedělním závodě Přinda s Havlíčkem jeli také dobře, ale na prvenství to nestačilo, to si zajistili jejich oddíloví kolegové Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm, kteří o den dříve brali stříbro. Za zmínku stojí, že obě lodě dělilo v součtu obou závodů pouhých sedm setin sekundy.
Nedělní podnik byl velmi důležitý pro juniorské slalomáře, kteří jeli potřetí o body pro Mistrovství Evropy. Účast na letošním vrcholu sezóny si jako první zajistil kajakář Jiří Prskavec, který i potřetí mezi juniory vyhrál a už se může těšit na Evropu v Liptovském Mikuláši. Nepříjemná věc potkala doposud suverénní deblovku Jonáš Kašpar – Marek Šindler, která ve finále zlomila pádlo a šance na vítězství byla v háji.

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF