Kanoe.cz

Z olympioniků se na Mistrovství republiky prosadil pouze Volf se Štěpánkem

Po roce znovu známe mistry republiky ve slalomu na divoké vodě. O cenné kovy se stejně jako vloni jelo na Lipně, ale výsledky se od loňska značně proměnily.
Náročná a značně atypická trať nejvíce zamávala pořadím v kategorii singlkanoistů. Překvapivým mistrem republiky v singlu se stal Jan Busta z USK. Ve zbylých kategoriích takové překvapení na nejvyšším stupínku nebylo, přesto řada favoritů neměla svůj den. Mezi kajakářkami zvítězila Marie Řihošková. Obrovským rozdílem vyhrála dvojice olympijských medailistů Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem. V nesmírně dramatickém finálovém souboji kajakářů se mistrem republiky těsně stal Ivan Pišvejc.
 
                Mistrovství republiky ve slalomu se jelo na hodně náročné trati, jejíž schválení bylo spojeno s velkým rozruchem, který se posléze přesunul i na vodu a do výsledků. V singlu nejprve neprošel sobotní stříbrný muž Tomáš Indruch kvalifikací (padesátka na protivodné vlásence číslo devatenáct) a ve finále se s nadějí na úspěch, po padesátisekundové penalizaci, musel rozloučit nejrychlejší muž prvního kola Stanislav Ježek. Cesta na bednu se otevřela dalším sportovcům. Nejlépe se s nabídnutou šancí vypořádal devatenáctiletý Jan Busta, který předjel druhého Michala Jáněho a bronzového Jana Maška (vítěze sobotního závodu). Zajímavá a překvapivá jména najdeme i na dalších místech finálové desítky.
 
                Druhou kategorií, kterou mohli v pošmourném počasí sledovat diváci pod lipenskou přehradou, byly ženy – kajakářky. V roli největší favoritky na titul vcházela na start vítězka ze soboty Štěpánka Hilgertová. Naše nejznámější slalomářka začala výborně i v neděli a do finále šla z nejvýhodnější pozice. Hilgertová, však, podobně jako Ježek, nezvládla finále a se třemi minutími branek se poroučela z předních pozic. Vítězství a titul navrch získala Marie Řihošková. Stříbro vyjela její reprezentační kolegyně Irena Pavelková a z bronzu se raduje juniorka Kateřina Kudějová.
 
                Naprosto jednoznačný byl závod deblkánoistů. S obrovskou převahou zvítězila posádka Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek. Největší soupeři Volfíků – Jiras s Máderem – po sérii padesátek klesli na samé dno kvalifikace a tím jejich působení na Lipně skončilo. Volf se Štěpánkem na Lipně získali double a ukázali své umění v plné síle. Mistrovské stříbro bere David Mrůzek s Jaroslavem Pospíšilem. Obrovským překvapením je zisk bronzu pro českobudějovickou deblovku Lukáš Tomek – Oldřich Weber. Na umístění mezi nejlepšími třemi těsně nedosáhla loď Jiří Rohan – Jan Mašek. Zkušenému trenérovi Rohanovi uniklo lepší pořadí jen díky dotekům, kterých s Maškem posbíral hned sedm. O den dříve na čelo útočili zmiňovaní borci také, ale tehdy je o pódium připravilo zlomené pádlo.
 
                Poslední disciplínou byl mužský kajak, který bývá velice vyrovnaný a také zajímavý. Toto pravidlo se potvrdilo i tentokrát. Nejlepší trio se vměstnalo do pouhých čtyř desetin sekundy. Po kvalifikaci se na čele usadili bratři Kubričanové. Finále však všechno postavilo na hlavu. Do posledních bojů už nemohla promluvit řada favoritů, kteří se vypadesátkovali v kvalifikaci. Ze břehu jízdy o medaile sledoval třeba Vavřinec Hradílek, Ondřej Raab nebo Luboš Hilgert. Na vodě se ve finále nejprve do čela prosadil, po prvním kole šestý, Ivan Pišvejc, kterému se povedlo trochu vyčistit svou jízdu a za cílem už jen čekal co na to soupeři. Výborně zajel také Vít Přindiš, ale na svého tréninkového kolegu to sice těsně, ale přeci jen nestačilo. Pišvejcův výkon nepřekonal ani Jan Vondra a jméno vítěze drželi v ruce Lukáš a Pavel Kubričanové, poslední dva kajakáři na startu. První a mladší z bratrské dvojice zajel velmi rychle, dva doteky ho však poslaly až za Pišvejce s Přindišem a bylo jasné, že vítězství ze soboty rozhodně neobhájí. Po Lukášovi zůstal ve hře jen Pavel Kubričan. Pozice lídra moc staršímu bratrovi nesedla a klesl až na poslední, desáté místo. Mistrem republiky se tak stal Pišvejc, stříbro bral Vít Přindiš a bronz Lukáš Kubričan.
 
Výsledky slalomů na Lipně: sobotní 9. ČP ve slalomu a nedělní 10. ČP a MČR ve slalomu

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF