Kanoe.cz

Na Trnávce se jede o slalomové tituly v družstvech

O víkendu se jede další závody českého poháru ve slalomu a rozdělí se tam také mistrovstké medaile pro nejlepší družstva.
Slalomáři na divoké vodě mají nejdůležitější část domácí sezóny za sebou. Seniorská reprezentace má za sebou jak domácí kvalifikaci, tak také Mistrovství Evropy. Juniorům minulý týden skončila nominace na Mistrovství světa a Evropy. Oba reprezentační výběry však v nejbližší budoucnosti čekají další důležité mezinárodní závody. Senioři změří síly v seriálu Světových pohárů. Na juniory a výběr do třiadvaceti let na začátku června čeká Mistrovství Evropy a mladé slalomáře pak také Mistrovství světa na domácí trati v Roudnici nad Labem. Nadcházející duo českých pohárů na Trnávce tedy bude výborným závodním testem před blížícími se mezinárodními závody. Singlkánoisté a kajakářky si v sobotu také rozdělí domácí tituly v závodě tříčlenných družstev. O den později po skončení Poháru se o hlídkové vavříny poperou deblíři a kajakáři. Jako obvykle se dá očekávat souboj dvou gigantů – USK Prahy a Dukly Brandýs – o post nejlepšího českého slalomového klubu. Uvidíme, jestli nějaký další oddíl dosáhne na pódiové umístění. Vloni se totiž o medaile dělili pouze členové USK a Dukly.
 
            Program závodů je opět stejný jako u předchozích pohárových klání. Start kvalifikací je po oba dny v deset hodin ráno. Jednotlivé kategorie se divoké vody umělého kanálu u Želiva spustí v pořadí: singlkánoe (C1M), kajakářky (K1Ž), deblkánoe (C2M) a kajakáři (K1M). Ve čtvrt na dvě odpoledne startují jízdy nejlepších finálových desítek. Po odjetí finále A si druhé jízdy odjede zbytek startovního pole v takzvaném finále B. Bezprostředně po skončení závodu jednotlivců začne závod hlídek. Vyhlášení vítězů Poháru i Mistrovství republiky proběhne společně po dojetí hlídek.
 
Více informací o závodě naleznete v propozicích závodů:
Rozpis MČR družstev ve slalomu a rozpis 7. ČP

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF