Kanoe.cz

Na trati juniorského MS ve slalomu se doplnila domácí reprezentace

Česká juniorská slalomová reprezentace je po víkendu kompletní. V článku naleznete odkazy na výsledky závodů a také složení našeho družstva pro MEJ v Solkanu a MSJ v Roudnici.
V Roudnici nad Labem se o víkendu odjely poslední dva nominační závody do juniorské reprezentace České Republiky ve slalomu na divoké vodě. Labský kanál v Roudnici přivítá za měsíc a půl juniorské Mistrovství světa a logicky se právě tam se naposledy utkali kanoisté o místa na tento vrchol sezóny. Třetí vítězství si na své konto během víkendu připsal kajakář Jiří Dupal a v systému, kdy se počítají z pěti závodů tři nejlepší výsledky, si zajistil postup z první pozice s plným bodovým ziskem. Podobně se vedlo i deblovce Ondřej Karlovský – Jakub Jáně a s maximálním součtem dvacet sedm bodů postupuje na MS i kajakářka Kateřina Kudějová. V kategorii singlkánoistů došlo ke kuriózní situaci, když vítěz nominace Jakub Jáně se svého místa vzdal. Jáněho hlavní disciplínou je deblkánoe a mladý obojetník se na mezinárodní scéně, kde každý závodník může startovat pouze v jedné disciplíně, rozhodl právě pro deblovku.
 
V Roudnici se nerozhodovalo pouze o rolích jedniček v té které kategorii, ale ve hře byla hlavně zbylá místa. V kategorii kajakářek se za Kateřinou Kudějovou a Veronikou Vojtovou jelo o poslední třetí místo.  I přesto že Anna Bustová v závodě eskymovala, uhájila svou nominaci, před Evou Hamplovou. Před oběma závodnicemi se sice ještě umístila Karolína Galušková, ale ta na mezinárodní scéně kvůli nízkému věku ještě nemůže startovat. Naopak smůlu měl Tomáš Maslaňák, který si v neděli prožil svou osobní sportovní tragédii. Mladý kajakář ve dvanácté bráně zlomil pádlo a jízdu nedokončil, čímž ztratil šanci dosáhnout na body a nominace mu proklouzla mezi prsty. Tomáš tak nenaváže na své předchozí reprezentační výkony z loňského roku. Na konečnou stříbrnou pozici se díky nedělnímu triumfu na domácí trati vyhoupl Ondřej Zajíc a bronz udržel Ondřej Tunka. V závodě deblkánoí se opavská dvojice Kašpar – Šindler výbornými výkony vyhoupla na druhé místo před Gotvalda s Vlčkem. V posledním nominačním závodě se nakonec prosadili i reprezentační singlkánoisté, když konečně zajeli své deblové kolegy, kterým se i na singkánoi letos velice dařilo, o čemž svědčí to, že tři z nich se umístili v konečném žebříčku do šestého místa. Šanci předvést své umění na ME ve Slovinsku a také při domácím MS dostane Martin Říha, František Jordán a Jiří Herink
 
Odkaz na výsledky: 3. NKZ v Roudnici, 4. NKZ v Roudnici
Stránky MEJ a U23 ve slovinském Solkanu
Stránky MSJ v Roudnici
 konečná nominace do juniorského družstva pro rok 2008

1.SP Liptovský Mikuláš

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF