Kanoe.cz

NKZ v Opavě přinesly řadu překvapení

Několik překvapení přinesly první nominační závody na mistrovství světa a Evropy juniorů. Ty největší hledejme v kategoriích kajakářských.

Papírové favoritce Kateřině Kudějové se hrubě nedařilo hned v první jízdě víkendového programu. Kateřina minula poslední povodnou bránu, inkasovala padesát trestných vteřin a sobota pro ni víceméně skončila. Reputaci si závodnice USK Praha zlepšila až nedělním vítězstvím, kterým se posunula na průběžné čtvrté místo v nominačním žebříčku. Ještě hůře se dařilo kajakáři Tomáši Maslaňákovi. V sobotu si ostravský borec naťukal osm vteřin a klesl na čtvrté místo mezi juniory. O den později to pro Tomáše dopadlo ještě mnohem hůře a poté co obdržel padesát trestných vteřin za špatný průjezd povodné brány číslo sedm se propadl až na samé dno výsledkové listiny. Kromě smutných, měla klání v Opavě i šťastné hrdiny. Tím prvním je olomoucký kajakář Jiří Dupal, který zvítězil v obou dnech a velice se přiblížil k reprezentační jistotě. Tím druhým hrdinou, spíše však bychom měli říci hrdinkou, je Karolína Galušková ze Sušice. Teprve třináctiletá žákyně v obou případech dojela stříbrná a tato pozice jí patří i v prozatímním nominačním žebříčku, kterému vévodí Veronika Vojtová z Českých Budějovic. Pro Galuškovou jsou dvě druhá místa sice skvělými výsledky, ale na druhou stranu kvůli nízkému věku to příliš neznamená. Karolína se díky pravidlům ICF ani letos a ani v příštím roce ještě nemůže zúčastnit vrcholné mezinárodní soutěže, na nichž mohou startovat až závodnice a závodníci starší patnácti let.

 

Zajímavá hra se rozehrála v kategorii singlkánoistů, kterou pořádně míchají deblkánoisté. Na čelních příčkách se objevují stejná jména, která registrujeme i na čele deblové nominace. Mezi specialisty deblíře se vklínil zatím pouze průběžně druhý Martin Říha z USK. Další závodníci, kteří mají v popisu práce hlavně sólo pádlování na kánoi, se drží až od pátého místa dál. Vedení v kategorii C2 (kánoe dvojic) po závodech v Opavě náleží Duklákům Jakubovi Jáněmu s Ondřejem Karlovským, kteří o bod vedou nad posádkou USK Robert Gotvald – Jan Vlček.

 

Juniorská slalomová nominace pokračuje příští týden v neděli, kdy se kanoisté utkají pod Špindlerovým Mlýnem na řece Labi. Po tomto závodě až bychom také měli poznat první nominované na červencové Mistrovství světa v Roudnici a Evropy ve slovinském Solkanu.

 

Výsledky sobotního prvního NKZ v Opavě (formát PDF) a nedělního druhého závodu
Průběžné pořadí juniorské nominace na ME a MSJ 2008

 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF