Kanoe.cz

NKZ v Opavě přinesly řadu překvapení

Několik překvapení přinesly první nominační závody na mistrovství světa a Evropy juniorů. Ty největší hledejme v kategoriích kajakářských.

Papírové favoritce Kateřině Kudějové se hrubě nedařilo hned v první jízdě víkendového programu. Kateřina minula poslední povodnou bránu, inkasovala padesát trestných vteřin a sobota pro ni víceméně skončila. Reputaci si závodnice USK Praha zlepšila až nedělním vítězstvím, kterým se posunula na průběžné čtvrté místo v nominačním žebříčku. Ještě hůře se dařilo kajakáři Tomáši Maslaňákovi. V sobotu si ostravský borec naťukal osm vteřin a klesl na čtvrté místo mezi juniory. O den později to pro Tomáše dopadlo ještě mnohem hůře a poté co obdržel padesát trestných vteřin za špatný průjezd povodné brány číslo sedm se propadl až na samé dno výsledkové listiny. Kromě smutných, měla klání v Opavě i šťastné hrdiny. Tím prvním je olomoucký kajakář Jiří Dupal, který zvítězil v obou dnech a velice se přiblížil k reprezentační jistotě. Tím druhým hrdinou, spíše však bychom měli říci hrdinkou, je Karolína Galušková ze Sušice. Teprve třináctiletá žákyně v obou případech dojela stříbrná a tato pozice jí patří i v prozatímním nominačním žebříčku, kterému vévodí Veronika Vojtová z Českých Budějovic. Pro Galuškovou jsou dvě druhá místa sice skvělými výsledky, ale na druhou stranu kvůli nízkému věku to příliš neznamená. Karolína se díky pravidlům ICF ani letos a ani v příštím roce ještě nemůže zúčastnit vrcholné mezinárodní soutěže, na nichž mohou startovat až závodnice a závodníci starší patnácti let.

 

Zajímavá hra se rozehrála v kategorii singlkánoistů, kterou pořádně míchají deblkánoisté. Na čelních příčkách se objevují stejná jména, která registrujeme i na čele deblové nominace. Mezi specialisty deblíře se vklínil zatím pouze průběžně druhý Martin Říha z USK. Další závodníci, kteří mají v popisu práce hlavně sólo pádlování na kánoi, se drží až od pátého místa dál. Vedení v kategorii C2 (kánoe dvojic) po závodech v Opavě náleží Duklákům Jakubovi Jáněmu s Ondřejem Karlovským, kteří o bod vedou nad posádkou USK Robert Gotvald – Jan Vlček.

 

Juniorská slalomová nominace pokračuje příští týden v neděli, kdy se kanoisté utkají pod Špindlerovým Mlýnem na řece Labi. Po tomto závodě až bychom také měli poznat první nominované na červencové Mistrovství světa v Roudnici a Evropy ve slovinském Solkanu.

 

Výsledky sobotního prvního NKZ v Opavě (formát PDF) a nedělního druhého závodu
Průběžné pořadí juniorské nominace na ME a MSJ 2008

 

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF