Kanoe.cz

Úvodní nominaci juniorských slalomářů hostí Opava

Na umělé slalomové dráze v Opavě začne juniorská nominace pro letošní mezinárodní závody, kterých se reprezentační výběr zúčastní během prázdnin. Hlavní bombou sezóny 2008 je Juniorské mistrovství světa ve slalomu, které se na domácí trati v Roudnici nad Labem pojede během posledního červencového víkendu.
O dva týdny dříve, tedy uprostřed prvního prázdninového měsíce, se střetne juniorská slalomová špička na Mistrovství Evropy ve slovinském Solkanu. Cesta do světa pro mladé kanoisty však nejprve vede přes domácí kvalifikaci. V letošním roce přistoupili trenéři k modelu pěti nominačních závodů, z nichž se započítají nejlepší tři výsledky do konečného žebříčku. Trio lodí na nejvyšší příčce v každé ze čtyř kategorií dostane od šéftrenéra Jiřího Kratochvíla a jeho kolektivu šanci ukázat se na mezinárodní scéně.
 
Pokud bychom chtěli vypíchnout favority, a to jak pro domácí závody tak i pro případný úspěch v mezinárodním měřítku, tak musíme v první řadě zmínit kajakářku Kateřinu Kudějovou. Mladá závodnice z USK Praha získala zlato na ME juniorů už před dvěma lety a i vloni jako jediná přivezla z Evropy cenný kov. Svou formu prokázala Kateřina i letos hned zkraje sezóny, když se do posledního závodu prala o místo v seniorském týmu. V kategorii kajakářů je hlavním favoritem Tomáš Maslaňák z Ostravy, který má dlouhé reprezentační zkušenosti a jeho výkony v prvních závodech letošního roku dokazují, že je připraven na jedničku. V deblkánoi mužů by se měl náš tým opírat o dvě ostřílené posádky, první z nich jsou Dukláci Ondřej Karlovský a Jakub Jáně a tou druhou dvojice USK Praha Robert Gotvald s Janem Vlčkem. Pravděpodobně největší souboj s nejasným výsledkem se strhne mezi singlkánoisty, kde se zatím nevyprofiloval žádný adept na post české jedničky.
 
Národní kontrolní závody (NKZ) začínají v Opavě po oba dny ukázkovou jízdou v 9.00. O hodinu později vyrazí na trať závodníci první kvalifikační skupiny (singlkánoisté a kajakářky). Po dojetí obou kategorií následuje jejich finále a po třičtvrtěhodinové pauze pojedou stejným systémem kajakáři a deblkánoisté.
 
Rozpis závodů NKZ v Opavě
 

Systém nominace na MSJ v Roudnici a MEJ v Solkanu

 

Nominační závody:

3.5. – 4.5.        1. + 2 . NKZ (ČPJ)    Opava             (1.+  2. NZ MSJ a MEJ)

18.5                 6. ČP  Š. Mlýn                               (3. NZ MSJ a MEJ)
31.5. – 1.6.      3. + 4. NKZ (ČPJ)     Roudnice         (4. + 5. NZ MSJ a MEJ)

 

      Bodování je olympijské (9,7, 6, 5, 4, 3, 2, 1). Započítávají se tři nejlepší výsledky z pěti závodů. Při rovnosti bodů, rozhoduje lepší vzájemný poměr vítězství v přímém souboji, tedy v závodech kde startovali oba (všichni) závodníci. Dále rozhoduje trenérská rada. Uvedená nominace platí pro MSJ v Roudnici.

POZOR!  Pro MEJ v Solkanu si TR vyhrazuje právo výměny jedné lodě (třetí v nominačním pořadí) za loď následující pokud třetí loď bude ročník 90 a 4. případně 5. loď ročník 91 a mladší a bude mít odpovídající výkonnost. 

Poznámky: Závodníci, kteří se po dvou NZ umístí v průběžné nominaci do 3. místa v jednotlivých kategoriích, budou moci startovat na ČP ve Š. Mlýně. Přihlásí zodpovědný trenér RDJ, startovné zaplatí mateřský oddíl.

 Body v nominačním závodě při ČP ve Š. Mlýně se přidělují dle umístění v oficiálních výsledcích závodu.

  V případě, že se některý z výše uvedených nominačních závodů neuskuteční (budou se započítávat pouze tři lepší výsledky ze čtyř zbývajících závodů (případně dva lepší výsledky ze tří závodů).

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

CeskyPohar2018 slalom ban190x190px 01
Želiv - Trnávka 5.-6.5.
MČR Praha Troja 12.-13.5.
Lipno 25.-26.8.

generální partner
SKUPINA ČEZ

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF