Kanoe.cz

Po polovině nominace se vykrystalizovali favorité pro OH

Víkend ve veltruském kanoistickém areálu byl zasvěcen úvodním českým pohárům ve slalomu na divoké vodě. V obou závodech se představili ve skvělé formě hlavní favorité. Naprosto profesionálními výkony se prezentovala hlavně Štěpánka Hilgertová na kajaku a Stanislav Ježek mezi singlkánoisty.  
Oba jmenovaní nedali soupeřům šanci a odkázali je „jen“ na souboj o druhé místo. Kajakářkám v neděli nepomohly ani Štěpánčiny tři ťuky, kterými zatížila svoje konto. Parádní krok ke konečné nominaci na OH udělali i deblíři Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem a kajakář Vavřinec Hradílek, kteří rovněž oba starty proměnili ve vítězství. Tradiční oddílový souboj mezi USK Praha a Duklou je tedy v polovině nominace padesát na padesát. Ježek a  Hradílek (USK) i Hilgertová s Volfíkama (Dukla) mají před závěrečnými závody v pražské Tróji před všemi pronásledovateli opravdu solidní náskok. Štěpánka Hilgertová navíc k osmnácti nominačním bodům z Veltrus může počítat i s bonusovým bodíkem za bronz na loňském Mistrovství světa v Brazílii.
 
            Tradičně nejvyrovnanější bývají klání kajakářů a ani ve Veltrusech tomu nebylo jinak. Obě vítězství si sice připsal Vávra Hradílek, ale jeho cesta za triumfem rozhodně nebyla tak „jednoduchá“ jako pro ostatní vítěze. V sobotu se Hradílek propletl brankami v nejrychlejším čase a ani dotek na osmnáctce ho o nejvyšší příčku nepřipravil. V neděli však hned tři borci zajeli rychleji. Ivan Pišvejc, Luboš Hilgert i Ondřej Raab posbírali několik trestných vteřin a tím ztratili šanci na zlato. Raab kromě nedělních šťouchů navíc v sobotním finále inkasoval na protivodné bráně padesát trestných sekund a jeho pozice je před příštím týdnem i přes velmi rychlé časy hodně nahnutá. Slibně rozjetou nominaci mají v sobotu stříbrný Lukáš Kubričan a bronzový Ivan Pišvejc, kteří si o den později pořadí prohodili.
 
            Přehledná situace je po víkendu v deblkánoích, kde se výsledky mezi sobotou a nedělí téměř nezměnily. Za vítěznými „Volfíky“ skončila vždy dvojice Marek Jiras – Tomáš Máder a bronzová posádka Ladislav Vlček – Martin Hammer.  Čtvrtý v obou případech dojel Václav Hradílek se Štěpánem Sehnalem a reprezentanti Jaroslav Pospíšil – David Mrůzek skončili shodně šestí a nominace se jim vzdáluje. V ženském kajaku zřejmě půjde o to, jestli reprezentační trikoty udrží garda zkušených závodnic, nebo zda se prosadí mladší ročníky. Rozhodující výhodu v konečném účtování by mohlo sehrát umístění na stříbrném místě, což se jednou povedlo Marii Řihoškové a v druhém případě Ireně Pavelkové. Ve hře o květnové Mistrovství Evropy je však stále jmen dost a dost. Kromě zmiňovaných i Kateřina Hošková, Marcela Sadilová nebo o generaci mladší juniorka Kateřina Kudějová. V poslední kategorii – singlkánoi mužů – se o zbývajících postupujících zřejmě rozhodne mezi Janem Maškem, Tomášem Indruchem, Vítězslavem Gebasem a Petrem Karáskem. O vyrovnanosti těchto borců mluví nejjasněji sobotní závod, kdy rozdíl mezi čtyřmi soupeři činil necelou sekundu a půl. Definitivní rozluštění nominační tajenky se dozvíme příští týden v pražské Tróji.
 
výsledky sobotního 1. ČP a nominačního závodu ve slalomu
výsledky nedělního 2. ČP a nominačního závodu ve slalomu

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF