Kanoe.cz

V Olomouci se rozloučíme s kanoistickou sezónou

Přelom září a října pro značnou část vodáckého národa znamená jediné. Hanácké slalomy v Olomouci. Letos vyšel termín pro loučení kanoistů s uplynulou sezónou na víkend 29. a 30. září.
Diváci, účastníci, pořadatelé i náhodní kolemjdoucí se mohou těšit na to, co Hanácké slalomy již dlouhá léta s úspěchem přinášejí. Slalomové závody na hynkovské peřeji. Kvalitní občerstvení včetně výborného burčáku z Dolních Kounic, nebo pečených makrel z produkce hynkovských Sokolů. Setkání vodáků ze všech koutů republiky a v neposlední řadě zábavný sobotní večerní program pod taktovkou studentů rekreologie z řad členů pořádajícího klubu SK UP Olomouc v restauraci
U Kapličky.
 
            Letošní ročník je výroční. Do Olomouce a posléze do Hynkova, kam se závody před lety přesunuly, se kolonie kanoistů sjede už po 55. Závody se jedou jak v sobotu, tak také v neděli a do celkového pořadí se počítají oba výsledky. Závodění je samozřejmě důležité, ale přeci jenom to není, zejména pro ty dříve narozené, to nejdůležitější během nadcházejícího víkendu. Na vodě kromě aktivních závodníků budou k vidění i bývalí úspěšní vodáci, funkcionáři a často se za dobrou atmosférou sjíždějí i nejúspěšnější kanoisté současnosti, kteří usedají pro pobavení do deblkánoí se svými partnery či kamarády.
 
            V Hynkově u Olomouce se začíná závodit dost časně, protože program bývá kvůli velké účasti dost dlouhý. Start sobotního závodu je stanoven na 9:30hod. a v neděli je to dokonce ještě o půl hodinky dříve. Kromě tradičních věkových kategorií se na Hanáckých jede už dlouhá léta také závod předžáků, který patří k tomu nejlepšímu, co je na peřejích řeky Moravy k vidění. Po skončení sobotního závodního programu se kanoistický kolektiv přesune do Olomouce.  Od 19. hodiny se pak v restauraci U Kapličky vodáci znovu sejdou, aby se společně pobavili a užili si zábavu pod vedením mladých studentů rekreologie FTK UP.
 
Rozpis sobotního a nedělního závodu v Hynkově

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF