Kanoe.cz

V Roudnici o postup do ČP i juniorskou reprezentaci ve slalomu

Umělá slalomová dráha v Roudnici nad Labem hostí o víkendu poslední dva podniky NKZ (Národní kontrolní závody). Po těchto dvou akcích budeme znát nejenom postupující do Českého poháru ve slalomu 2008, ale bude jasno i o složení juniorského reprezentačního družstva.
Do tabulky ČP juniorů ve slalomu 2007 se totiž započítávají všechny podniky NKZ plus Mistrovství republiky, které se jelo minulý týden v Liptovském Mikuláši. Z konečného juniorského žebříčku se také vybírají sportovci do sportovních center mládeže, známých pod zkratkou SCM.
 
Závody NKZ mají za sebou dlouhou pauzu. První soutěžní víkend se odehrál už v polovině května na USD v Praze Tróji. O tři týdny později pokračoval seriál NKZ na dalším kanále ve Veltrusech. Tento víkend tedy trilogie končí a to opět na umělé dráze, kterou je labský areál pod jezem v Roudnici.
 
5. a 6. Národní kontrolní závod v Roudnici nad Labem je posledním důležitějším slalomovým závodem v letošní sezóně. Oproti závodům na začátku roku v Praze a Veltrusech tentokrát v Roudnici určitě neuvidíme naše nejlepší borce, kteří právě bojují v exotické Brazílii o tituly světových šampiónů. Oba závody mají shodný program. Jako obvykle začne sportovní program předjízdou, po níž se schvaluje trať. Demonstrační jízda je připravena na 8:45. Samotné závody jsou rozděleny do dvou bloků. Ten dopolední zahájí přesně v 10 hodin kvalifikace singlířů a kajakářek. Po odjetí kvalifikací následují finále a po čtyřiceti pěti minutové pauze si trať převezmou kajakáři a deblkánoisté. Pro nedočkavce je dnes, tedy v pátek, připraven trénink a to do 16:45.

 

Program NKZ v Roudnici nad Labem

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF